Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emvy

    nagyúr

    válasz FoxiestFox #107695 üzenetére

    De tenyleg, van a piacon gep, ami nem 15 wattos TDP-vel megy, hanem tobbel. Letezik. Miert nem veszel olyat, ha videot akarsz vagni? Ott van a P53, vagy akar az X1 Extreme.

    Pont az a lenyeg, hogy van, aki _sose_ akar videot vagni, ellenben 1 kilos laptopot akar 10 ora akkuidovel. Es sok ilyen ember van, nekik keszulnek a vekony gepek.

    > még relatíve hozzáértő userek szerint is teljesen normális az, hogy amint megterhelik a gépüket, jön a throttling.
    >Inkább fejlesszünk többet

    A 'relative hozzaerto userek' valoszinuleg felfogjak, hogy a fizikat nem lehet 'megfejleszteni'. Nem lehet 1.2 kilos gepben folyamatosan 45 watton uzemeltetni egy CPU-t, akarmennyit is fejlesztesz.

    > Nem szeretem ezeket a semmirejó játékszereket, amik villámgyorsak, amíg Excelezel meg internetezel

    Tehat maris leirtad, hogy Excelezni meg internetezni jo. Nalunk tobben csinaljak azt, hogy egy ilyen pillekonnyu szubnoti van elottuk, de kozben meg egy 64c/256G gepre vannak bejelentkezve. Miert kene nekik +1 kilot magukkal hurcolni?

    [ Szerkesztve ]

    while (!sleep) sheep++;

  • HSM

    félisten

    válasz FoxiestFox #107695 üzenetére

    Azt állítottad, hogy "Nem normális, hogy a Throttling ma már része egy gép működésének."
    Erre fel kérdeztem, hogy vajon jobban járnék-e throttling nélkül, amire nyilván nem a válasz. ;)

    Nem értek egyet a marketinges érveléseddel. :N A rendszer úgy van kitalálva, hogy csak rövid ideig engedi a TDP fölé, és közben számolja az elfogyasztott energiát, így összességében átlagosan a CPU sosem fog a TDP fölé menni hosszú távon, és ha megfelelően tervezett a hűtés, nem is lesz semmi gond a hűtéssel.

    Veled ellentétben gyakorlati szempontból beszélek, elég durva napi terhelés alatt használok egy ilyen procis gépet, és durván hasít, nincs vele semmi gondom, főleg nem melegedési. Ezen a throttling dolgon azok szoktak ennyit pörögni, akik vagy nincsenek tisztában a működéssel, vagy nincs normális hűtés a gépükben (a TDP-t nem képes hűteni, ilyen is bőven akad sajnos, de erről nem a proci tehet), vagy akinél bugos a gép BIOS-a és abnormális beállításokon hajtja a procit.

    Én hozzáértő usernek tartom magam, és teljesen jó a CPU működése. Nincs ezzel teendő, ő magának szabályozza az órajelét, feszültségét, és közben végig 15W-on tartja magát, ami ebből kihozható, teljesen jó ez.

    "Ha adott egy teljesítmény, amit szeretnél egy vékony notiban, de nem férsz hozzá, csak 1-2 percig, mert aztán bucira throttlingolja magát"
    " de próbálj meg megvágni egy sz@ros céges partiról készült videót, és máris nyiffan"
    Ez ne haragudj, de teljesen marhaság. :N Egy normálisan megépített ultravékony gépen semmi ilyen bajod nem lesz. Tudom, mert ilyenen dolgozom (T480s).

    "Amit nem élvezek, azt nem használom."
    Mutasd meg kérlek, hogy egy ilyen, nem 1-2 perces tesztben mit villant az a régi gép, amit annyira élvezel, tetszőleges mod mehet: [link] . Ez végig fix 15W limittel készült a T480s-emben, és az ehhez tartozó "throttlingolt" kb. 2,3Ghz-et négy magon kb. a végtelenségig tudja tartani. Nem melegszik el, nem megy lejjebb. Szerintem ez teljesen rendben van, elég komoly tempó notebooktól. Brutális előrelépés volt a kétmagos i7-2620M után, ami a T420-amban volt és az i7-6600U után is, ami a T460s-ben, pedig azért azok sem éppen lassúak notebookos viszonylatban.

    (#107697) Apollyon: "mindannyian tudjuk, hogy lehetne jobban csinálni (pl. vastagabb gép = rendes hűtés)"
    Nem értek egyet. :N Éppen ezért vettem T460s és T480s gépet, mert vékony és könnyű, jó anyag használattal. Épp elég sokáig használtam vastag gépeket (pl. T420). A hűtése is egész normális mindkettőnek. Persze, lehetne egy picit több fém (mondjuk egy +50g) a bordázaton, de az alapvető koncepció szvsz teljesen rendben van, soha ilyen jó gépeim nem voltak. Neked is ajánlom ezt a képet/eredményt, hol itt a gond? [link] Ha nagyon bele akarnék kötni valamibe, igen, a ventilátor foroghatna mondjuk 3500rpm-en 4500 helyett, és akkor kb. nem is hallanád szénné terhelve sem, hogy hűt, de kb. ennyi. Részemről ennyi a kompromisszum, szénné terhelve (de kizárólag akkor!) kicsit süvít a hűtés.

    (#107698) Tikakukac: Én nagyon kíváncsi lennék, egy ilyen projektből mit tudnál kihozni. ;)

    (#107703) sutszi: T480s. 1,4Kg, 60wh akkuval. Ellenben a T420s/T430s-el, ezzel értelmes akkuidő elérhető ezzel a súllyal. Ezeknél a régebbi gépeknél minimum követelmény volt a félkilós 9 cellás akku, ha használható akkus idő is szempont volt, az általad említett S változatok új korában 44Wh-s akkuja nem sok mindenre volt elég azokkal a CPU-kkal. :N Tudom, lehetett bele optibay akkut tenni, de akkor meg a súly nem 1,8kg volt. :DDD

    (#107705) FoxiestFox: Ennek sok értelmét nem látom.. Illetve azért nem árt, ha az akkunak is marad hely, főleg egy torkos 45W CPU mellé.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák