Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz vicze #106705 üzenetére

    Azért nézd meg kérlek az előzményeket is, honnan indult a beszélgetés. ;) [link] [link]

    Természetesen így van, nem teljesen fair az összehasonlításom (ugyanakkor nálam ezekkel van hosszútávú valós, személyes tapasztalat), csupán azt szerettem volna megvilágítani, a gyakorlatban a fejlődés (15W, ez se feltétlen igaz, de fogjuk rá, a 35W helyett) illetve a takarékosabb kijelzők előnye a legtöbbször "el lett használva" a vékonyításra, tehát praktikusan kisebb kapacitású és méretű akkukra, így az elérhető akku idő azért olyan nagyon sokat nem nőtt, egy jól belőtt régi nagyakkus rendszerhez képest.

    Tehát, én nem azt állítottam, hogy nincs technikai fejlődés, hanem hogy azért ne legyenek illúzióink, 10+ órás wifis "real life" akku idők nem az átlagos mai géppel lesznek, hanem azzal a néhány nagyakkus konstrukcióval, amik ugyanúgy a 9 cellás 94Wh nagyságrendjében vannak, de jól össze vannak lőve hardveresen is és szoftveresen is.

    "De ha desktop SSD helyett, egy normális laptopba szántat használnál, már az is megdobná ugye az üzemidőt."
    Ebben amúgy nem vagyok teljesen biztos. Azt megmértem, hogy pl. gyorsított offline videólejátszással jópár W-al többet eszik, mint a lassúcska SATA-s gyárival, ugyanakkor azt is, hogy küönösebb terhelés nélkül nem változott a fogyasztás tőle. Illetve ahogy én használom, úgy leginkább "burst" jellegű használat van (ilyen pl. a netezés is), ott viszont akár még előnyös is lehet a nagyon magas átviteli sebessége, hiszen hiába a magasabb terhelés melletti fogyasztás, ha kellően megrövidíti az átvitelhez szükséges időt még hatékonyabb is lehet összességében. Egy M2 NVMe-s Samsung 970 Pro 512GB van amúgy benne.

    (#106706) vicze1: Erre mindig azt szoktam mondani, hogy a telefonomban van 6GB ram... :DDD Kb. ennyire elég szerintem a 8. Amúgy rengeteget lehet spórolni pl. böngésző megválasztásával, pl. ilyen téren a friss Firefox verziók (Quantum óta) nagyon takarékosak, nálam ment is emiatt a tartaléknak amit korábban használtam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák