Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz MrPetya19 #106112 üzenetére

    Meg a linkelt Dell is... :DDD
    A plusz GPU (helyét) nem kellett volna ráerőltetni minden alaplapra, ami az eladott konfigurációk döntő töbségén amúgy sincs felszerelve.

    (#106113) qnadam: Őszintén szólva én is imádom a vékony, könnyű gépeket, nem véletlen cseréltem le az amúgy hibátlan, közel kimaxolt konfigos T420-am egy T460s-re, pedig nálam lett volna haszna a több magnak is. :)
    Ugyanakkor én egyfajta kompromisszumosan vékony és könnyű gépet preferálok, ahol azért nem megy teljesen a praktikum rovására a könnyű és vékony kialakítás. Ilyen téren amúgy nekem nagyon tetszett a T460-T470-T480 széria, ahol ott volt a sima modell, 1,7KG körül, két memória foglalattal, kivehető/bővíthető akkuval, és ott volt az S modell vékonyabb kialakítással, más anyaghasználattal, 1,35kg körül, de továbbra is kompromisszummentes port kínálattal, és bővíthetőség terén is csak a szvsz felesleges 2,5"-os slotról, az egyik memória foglalatról és a kivehető akkuról kellett lemondani.
    Aki meg ki akarta maxolni a vékony/könnyű kialakítást erősebb kompromisszumok árán is, annak ott volt az X1 széria, de ez a vonal nekem pl. már több fejfájást okozna, mint amit nyernék azzal a sima S-en felül megspórolt ~200g tömeggel és ~2.5 mm vastagsággal.

    Egyébként szerintem ez pl. céges környezetben is gáz, bármikor szüksége lehet a usernek több ramra, főleg ha csak 8GB volt a gépben. Aprón lévő fillérekért kiszórt bővíthetetlen 8GB ramos, akár négymagos CPU-s laptopok ékesen bizonyítják ezt a problémát.

Új hozzászólás Aktív témák