Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz vicze #105561 üzenetére

    Ha a win10 felület olyan, amilyen, azt ne kenjük már a kijelző számlájára. :DDD Nekem Win7/Ubuntu-val van ezekkel tapasztalatom, ott nem volt ezzel gond. Hiába a papíron extrém alacsony 150:1 körüli kontraszt.

    (#105562) Tikakukac: Hát ezaz, egy éve én is tudtam venni jó T460-ast kettőt is, idén nincs kínálat FHD IPS-es régebbi gépekből. Oké, volt kettő két hétig 80-ért, hurrá, de most nincs, és nem csak most nincs, általában amikor én keresgélek nincs az utóbbi időben, pedig lenne rá érdeklődőm...

    "Tehát érzékeltetem:..."
    Nincs rá szükség. Itthon van kétféle FHD IPS-es T460, és kétféle paneles 900P-s TN T420/T430. Látom, hogy sok paraméterében jobbak az IPS-esek, de azt is látom, hogy semmi lényegessel nem volt rosszabb a TN-eken dolgozni, mint az IPS-en, és itt most elsősorban irodai dolgokat, és programozást értve. Jobb, persze, hogy jobb, de korántsem annyival, mint amekkora hype veszi körül.

    "Végre vannak színek. Ennyi kell a népnek."
    Ehhez pedig hozzátenném, hogy színek terén nekem jobban tetszett a két korábbi 900P TN-em, mint ezek a gagyi IPS-ek. Az egyiknek kifejezetten "buta" színtere van, értsd 10 méterről is üvölt, hogy nem egészen stimmelnek a színek, és a win10 beépített kalibrálójával se lehet szépre belőni. A másik is elég érdekes színekben él. Papíron mindegyik nagyjából 60% sRGB, de egyik sem üti meg szerintem a jónak mondható szintet. Viszonyításként, egy korabeli igényesebb telefon ennél többet tudott.
    Gondolom, nem kell ecsetelni, mekkora a difi az asztali 27"-os DCI-P3-as 144Hz IPS-emhez képest, de a régi sima FHD és sRGB 24" Dell is egészen más ligában játszik, de még a 10 évvel ezelőtti 22"-os jobbféle TN vackom is tudta az sRGB-t, szép képpel...

    (#105564) Tikakukac: El se tudom képzelni, milyen felhasználási célra ennyire életbevágóan fontos egy KERET SZÍNE Excelben, hogy háromszor is odahívjanak... Nem lehet, hogy a hölgynek valójában egész más okból kellett annyiszor a látogatásod? ;] :P

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák