Új hozzászólás Aktív témák

  • tboldi

    nagyúr

    Megszívatott az X230. :W

    Úgy kezdődött, hogy a billentyűzeten lévő jobb egérgomb meghülyítette az egész gépet, a tapipad elég érzéketlenné vált, a bal klikk lett a jobb klikk, és hasonlók, a TrackPoint és a tapipad gombjai legalul viszont működtek ilyenkor is. Újraindítás után egészen addig, amíg nem nyomtam meg a felső jobb gombot, addig minden ment jól. Gondoltam, a legegyszerűbbtől haladok a legbonyolultabbig, első a driver, újratelepítettem, de semmi változás. Aztán a komplett Windows-t újrahúztam, a szűz rendszeren is ugyanez a jelenség, majd felraktam egy Linux Mintet is, megint csak ugyanez. Itt kezdtem el hardverhibára gyanakodni és szorgalmasan guglizni, először kiderült számomra, hogy a tapipad és billentyűzet ugyanazon a PS/2-ön kommunikál, ezért hatással lehetnek egymásra, majd egy X220 keyboard swap kapcsán jött a megoldás: szét kell szedni a klaviatúrát a fenti érintkezőnél és kitömni egy kis papírral. Megcsináltam, egyelőre úgy tűnik, megszűnt a hiba. :C

    Szóval feleslegesen telepítettem újra, és kezdhetek mindent beállítani elölről. :o

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák