Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Drone86

    tag

    Sziasztok!
    Házi fájlszervernek egy N40L Microservert használok, W7 Prof 32bit fut rajta. Két médialejátszó is van a hálózaton, egy Popcorn A210 és egy HDI Dune HD TV-101. A problémám az, hogy 1-2 nap után a két lejátszó már nem látja a megosztásokat, viszont az itthoni másik két pc-ről(W7 Ultimate 64bit) ezután is bármikor el lehet érni a Microserver tartalmát. Ha a újraindítom, már a lejátszók is használhatóak, de a hiba 1-2 nap után újra előjön. A routerem kezdetben egy D-link DI-524 volt, azóta lecseréltem egy TP-Link TL-WR1043ND-re, de a hiba ugyanúgy fennáll.
    Emellett a két lejátszó tallózáskor sem látta soha a megosztott tartalmakat, (hálózati parancsikonokként, előre beírt és mentett cím alapján tudom elérni meghajtókat.) Egész meghajtókat osztok meg, speciális megosztással. Jogoknál „mindenki”-nek teljes hozzáférést adtam. A speciális hálózati beállításoknál nincs jelszavas védelem, 40 és 56 bites titkosítást használok, próbáltam „otthoni” és „nyilvános” hálózatként is. Próbáltam a registry-t is módosítani ez alapján. Agnitum Outpost Firewall tűzfalat használok, ip-cím alapján engedélyezett minden kommunikáció a lejátszók felé.
    Találkozott esetleg vki már iylen problémával?

  • Drone86

    tag

    Köszi a válaszokat.

    Flex:
    Próbáltam már tűzfal nélkül is, nincs javulás.
    Statikus dhcp van beállítva, minden eszköznek fix ip-je van.
    Az első lehetséges megoldások egyike volt a belső háló forgalomszűrésének kiiktatása, így most minden kommunikáció engedélyezett a routeren belül - semmi változás.. :(

    slashing
    A végső lépés a Win2008 lesz, de ha lehet szeretnék a W7nél maradni, ezért kérdezősködök, hátha vki talált már rá megoldást.

    Mindreader
    Legalább már tudom, hogy nem vmi egyedülálló probléma az enyém.
    A routeren a gyári fw van, nem szoktam állítgatni, max néhány havonta a wpa kulcsot.
    Mivel a többi W7es gép ezután is látja a megosztást, valószínűleg vmi oylan változás áll be, amit a médialejátszók, célhardver lévén, nem tudnak kezelni. De a forrása a gépnél kell legyen, mert a lejátszók újraindítása nem oldja meg a problémát, viszont ha előjön a hiba, a gépet kell csak újraindítani, a lejátszókat nem.

  • Drone86

    tag

    válasz kiskakas #1908 üzenetére

    Köszi a tippet, ezen a vonalon elindulva találtam egy oldalt, ahol leírták a lényeget magyarul, és hogy megadható hogy az adott gép lehessen-e master browser. Windows alatt a szolgáltatások között van egy opció: számítógép tallózó. Kiválasztottam a tiltást, de pár nap múlva ismét elérhetetlen volt a microserver, a lejátszók számára.. :F
    Ezután próbálkoztam ubuntuval(desktop). Bár nem vagyok igazán linux-párti, tekintve, hogy leginkább fájlszervernek meg torrentre kell, gondoltam megpróbálom. Agyvérzés kerülgetett, nem sikerült még a samba servert sem belőnöm, a vnc-ről nem is szólva, ugyanis monitor nélkül nem indul az ablakkezelő..
    Közben megtudtam, hogy egyfajta szavazás alapján válik el, hogy melyik gép a master, különböző paraméterek figyelembe vételével: magasabb verziószám, service packok, uptime idő stb..
    Ez alapján, lehet megpróbálkozok a windows home serverrel, az 2011es verzió, így elvileg előnnyel indul.
    Másik megoldásként, (bár ez inkább kényszermegoldás) az egyik gép (nem a microserver) megosztásait megszüntettem. Most várok... :)

  • Drone86

    tag

    Üdv mindenkinek!

    Tegnap este (egy hét szünet után) bekapcsoltam a microservert, majd pár óra múlva médialejátszóról el akartam érni a megosztást. Nem sikerült (már írtam erről korábban, igazából most lényegtelen), így vnc-n át újraindítottam a gépet. De a megosztást így sem értem el, sőt, azután már vnc-n sem tudtam kapcsolódni. Reset gomb hiányában, a főkapcsoló ki-be kapcsolásával újraindítottam,(vártam közben kb 20másodpercet), de semmi változás. Majd éjjelre végleg leállítottam.. (a gépre nincs fix monitor kötve)
    Ma rákötöttem egy monitort, és a boot folyamat során, még mielőtt a windows betöltődne egy fekete képernyő fogadott, összesen két szóval "boot error"
    Nah iylen rövid hibaüzenetet sem láttam még.... A fura az, hogy egy enter lenyomása után, rendben elindul a windows. Ez egy 64bites w7 volt, most este feltelepítettem egy 32bites w7-et, rendben fel is ment. de az első újraindításkor ugyanígy kiírta hogy boot error.
    Találkozott már vki hasonló problémával?
    Tény, hogy elindul a windows, de azért ez eléggé nyugtalanító, ráadásul a monitor nélküli használatot is kizárja.
    Holnap még megpróbálok egy másik merevlemezt, hátha az segít... Más ötletem nincs.. :S

Új hozzászólás Aktív témák