Új hozzászólás Aktív témák

  • s4tch

    veterán

    válasz Carlas #635 üzenetére

    Ezek azért eltérő karakterek. A listádból a B400-at nem hallottam, az E70 egy kemény, feszes, kiegyenlített hang, enyhe középmagas kiemeléssel, az F9 semmi különös, középmagasba, magasba húzó füles kifejezetten világos hanggal, az N40 meg pont magasban csapott kissé, végtelenül selymes, mézes, számomra nagyon otthonosan színezett karakterrel. Én is hangszeres zenéket (rock, metal, jazz) hallgatok, N40 tulajként azt tudom mondani, próbáld meghallgatni mindet, mert ennyi pénzt látatlanban kiadni bármelyikre kissé bátor lépés lenne. Szerintem egyébként az F9-nél lényegesen jobb a másik kettő, az E70-nek az N40-hez képest hangsúlyosabb, kissé keményebb, már-már szúrós a teteje (ez persze csak az N40-nel összehasonlítva érvényes megállapítás, az N40-nek meglehetősen krémes, folyékony a hangja, ehhez képest minden szúr), viszont gyorsabb a mélye, ami pörgősebb metálnál jól jöhet. Az N40-nel meg elfogult vagyok: nem ez az audiofília csúcsa, de olyan kellemesen színez, hogy nagyon szívesen hallgatok rajta bármit, akkor is, ha hallom, hogy a mélyek lehetnének feszesebbek.

    A forrásról: nekem telefon (Meizu Pro 6) és dac (Centrance Hifi-M8) szokott a két forrás lenni. A Centrance agyonvágja a telefont, pedig ez a telefon műfajában nem rossz hang. Hallgatható lesz mindegyik füles telefonról is, de a legtöbbet vagy egy hordozható dac, vagy egy dap fogja kihozni belőlük, ez nem kérdés. Azért első körben hallgasd meg a leendő fülest telefonról, úgyis az lesz az, amit mindig kézügyben tartasz.

    Ha dap vásárlására szánod magad, az külön érdekes kör lesz, amit érdemes a füles ismeretében lefutni. Pl. Tulku már célzott rá, én is megerősítem, az X5-iii balanced módban lesz az igazi. Ezt egy fix kábeles fülessel nem fogod tudni megoldani. (Tudom, hogy a listádon szereplők cserélhető kábelesek.) Az sem feltétlenül lényegtelen, hogy sok dap tud usb-dac funkciót, illetve fogadnak aptx-hd streamet, szóval használhatóak úgy is, hogy a telefonról átlövöd rájuk a digitális jelet bt-n, és onnantól kezdve mindent a dap végez. Az is lehet, hogy egy AK XB10 elég lenne neked.

Új hozzászólás Aktív témák