Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    Nem rossz, de:
    - Szerintem nagyon sokat kesett. Aki ebbol a generaciobol akart telefont, ebben a kategoriaban, az mar vett.
    - Ilyen arsavban a vezetekmentes toltes es a vizallosag hianya szamomra kizaro ok.
    - "Nagyobb gond a Huawei-től megöröklött, túlszűrt sztereó hang: nem csak a kikapcsolhatatlan audiozoom zavaró, a Honor egyértelműen megvágja a háttérzajt és a szelet, illetve ráerősít a mélyekre."
    Ezt ertem, hogy biztos baromi zavaro, viszont egy jozan paraszti esz jellegu magyarazatom sajat tapasztalat alapjan van ra: Kina hangos. De tenyleg. Nagyon. Kulonosen a nagyvarosok, es hat ilyen aru telefont nem a videki rizsfarmer fog venni. Ha sose voltal ott es erteni akarod/el akarod kepzelni, mennyire hangos egy kinai nagyvaros, egyszeru dolgod van: Menj ki a mondjuk a Vaci utra budapesten csucsidoben, es kepzeld el, hogy mindenki ugy jelzi, hogy erkezik/tavozik/kanyarodik, hogy dudal. Ehhez adj hozza irgalmatlan mennyisegu, osszevissza cikazo, szinte folyamatosan dudalo (a'la: erkezem, figyelj) robogost, es kb megvan a kinai varosok alapzaja. Hala egnek gyorsan megszokja az ember ha ott kell lenni par napot/hetet, de addig orjito es elhetetlen europai szemmel fullel. Ezekben a kornyezetekben elnek azok, akik ezeket az eszkozoket tervezik. Nem veletlen, hogy minden kinai kutyu teli torokbol uvolt minden informaciot mindig (tolatoradarok, olcso bt erositok/hangszorok/stb, szerintem mindenki tudja, mirol beszelek). Nem azert, mert a kinai mernokok hulyek lennenek vagy valami, csak mert mindenkinek azok a korulmenyek normalisak, amiben felnott/amiben el, es ehhez fogja igazitani a mindenet.
    - Ennyi penzert honor telefont venni... Haaaaat, en biztos nem.

    Mindezekkel egyutt is azt kell mondjam, hogy nagyon tetszik. A forma, a keparany, a vekonysaga, maga a dizajn, illetve az, hogy ebbe sikerult valahogy egy 5000mAh-s akkut belepasszirozni, az valami fenomenalis (meg a hulye ~1 ev mulva 100%, hogy ragacsos/undorito mubor hatlappal egyutt is, bar reszemrol biztos nem azzal vennem). Ilyen teren teljesen el vagyok tole ajulva, Samsung felkotheti a gatyat, ha ilyen konkurencia mellett el akarja adni a Fold 6-ot. AI-s fingreszelo vizgereblyezo marhasag ide mar keves lesz, ha nem szelesit (kulso kijelzo) es egyben vekonyit (keszulekhaz) a kovetkezo generacional a Samsung. Viszont az van, hogy ezt, meg a toltes gyorsasagat lassusagat kiveve nem hogy el lenne maradva a Samsung, hanem eloz. Es azert kb azonos arban szerintem nem eleg, ha ennyivel ad tobbet (sok szempontbol meg kevesebbet) a Honor, hogy a ket marka kozul o jojjon ki gyoztesen. Plane ugy, hogy fel evvel a Samsung utan jelenik meg.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Snoop27 #24 üzenetére

    Ezzel a konkrét telefonnal természetesen nem, de amúgy... Rengeteg olyan puha műbőr van, ami újonnan zseniális, viszont fél évesen pocsék. Ragad és/vagy mállik, kopik, undorítóan néz ki. Pláne egy telefonnál, ahol azért kap az élettől rendesen.
    Van rá esély, hogy ez nem ilyen lesz? Persze, hogy van. Tudsz vele mit csinálni, ha mégis? Esélytelen. Én ilyen árazás mellett mernék kockáztatni? Szintén Esélytelen. :D

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz nuke7 #33 üzenetére

    Ezt most nem értem, ezt hogy kéne elképzelni?
    Simán csak hogy 5" körül van csukva és oldalra nyílik úgy érted?

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Hadeska22 #38 üzenetére

    Abszolut nem. Fold4-et es hasonlo zsaneru cuccot en sem vennek, mert belemegy a minden IS (res van csukva a ket oldal kozott ugye), de az uj zsanerral abszolut vedett a belso kijelzo, a kulso meg ugyanugy GG, mint minden mas felsopolcos telon.
    Augusztus ota van Fold5-om, imadom. Belso kijelzo is termeszetesen makulatlan. En mar biztos nem terek vissza a hagyomanyos "candybar" telefonokhoz, ez a fold erzesre szamomra kb akkora ugras, mint anno a SonyEricsson nyomogombosrol a htc Desire HD.

    Mint felhasznalo, szamomra az igazi ugrasok telefon teren, amit nem csak iteracionak, hanem rendesen ugrasnak ereztem:
    Siemens C35 -> SonyEricsson T610 (szines kijelzo, fotozas)
    SonyEricsson T610 -> K750, W800 szotfverrel (zenehallgatas telefonrol, jo minosegben, tenyleg jo kamera, elso alkalom, hogy eleg egy keszuleket magaddal vinni, nem kellett telefon+walkman/discman/mp3 lejatszo/akarmi)
    SonyEricsson P990i -> htc Desire HD (Elso igazan hasznalhato okostelefon, imadtam)
    Utana sok ilyen-olyan okostelefon, de a dHD ota semmitol nem estem hanyatt, egeszen mostanaig, amikoris
    Samsung Note10 -> Fold5

    Na, ez a Note10 -> Fold5 valtas ez legalabb akkora ugrasnak erzodik, mint anno a dHD-re valtas. Ertem, hogy nincs mindenkinek szuksege ra (ugyan ezt mondtak amugy az okostelefonokra is anno), meg ertem azt is, hogy brutalisan draga (szinten ugyan ez volt az okostelefonoknal eleinte), de ossze se lehet hasonlitani. Meg mindig vannak gyerekbetegsegei a formanak persze, serulekeny belso kijelzo, most kezdik a gyartok megtanulni, hogy lehet igazan fasza zsanert kesziteni, kameraban a hagyomanyos csucsmodellek jobbak, stb. Na meg ott van az is, hogy szolgaltatasban onmagaban igazabol nem nyujt tobbet egy hagyomanyos okostelefonnal, szoval ez valoszinu nem levaltani, hanem inkabb kiegesziteni fogja a "hagyomanyos" okostelefont, szvsz soha nem lesz olyan hirtelen roham es valtas, mint anno az okostelefonokkal volt. Viszont aki ki tudja hasznalni, sokat olvas, netezik, esetleg munkara hasznalja (pdf-ek, excel doksik, stb), ott ossze se lehet hasonlitani, mekkora az elonye egy jo foldnak. Bonusz, hogy szerintem meg 2-3 ev, es meglesz a nyero zsaner recept, szerintem kb akkor lesz az a pont, amikor elkezdenek szallingozni a tenyleg elerheto, kozepkategorias (tehat boven 1000 dollar/euro alatti) foldok. Ott fog igazabol eldolni, hogy igazam lesz-e, es el fog-e terjedni ez a forma/megoldas, vagy nem. Szerintem el fog, nem lepne meg, ha 5 ev mulva a kozepkategoria es afeletti keszulekek minimum 25-30%-a fold lenne.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz nuke7 #41 üzenetére

    Az otlet amugy nem rossz, nekem is tetszene egy ilyen.
    Szerintem ami az utjaban all:
    - Igy is alig fernek el. :DDD
    - A zsaner "vastagsaga" nem csokken a kijelzomerettel, szoval lehet hulyen nezne ki szegeny.
    - A tapasztalat az, hogy az emberek a kisebb kijelzos telefonokert csak kevesebbet hajalandok fizenti, ha ugyan annyi a cucc, szinte mindig mindenki a nagyobbat veszi, es hat itt az a faramuci helyzet, hogy a kisebbet gyartani pedig tippre meg dragabb es nehezebb lenne, mint a nagyobbat.

    De amugy igy belegondolva nekem is nagyon tudna tetszeni, plane ha 5" korul, 16:9-es keparannyal oldanak meg a kulso kijelzot. Belso kijelzo igy 8:9 (16:18) lenne, ami kozel negyzetes, ennek minden elonyevel es hatranyaval, de szerintem ennyi hatrany beleferne.

    Talan egy ~3-4 ev mulva eljut oda a technologia, hogy megvalosithato legyen. Biztos sok ember enne a kis telefon-nagy kijelzo kombinaciojat, en biztos jo alaposan megtaogatnam.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz nuke7 #43 üzenetére

    Hat, jogos, valahogy abba is beletuszkoltak. Mondjuk vannak is kompromisszumok, de vegulis lenne extra hely is. Akkor passz. Azt nem tudom, hogy mennyire nezne ki hulyen az oldalso zsaner+kis kijelzo kombo, ez meg lehet egy akadaly.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák