Aktív témák

  • #92253184

    törölt tag

    Lenne egy kérdésem a jelen lévő szakértőkhöz. Nem vagyok nagy szakértő nézzétek el nekem az esetleges tudatlanságomat.
    Szóval van egy vállalkozásom kávézó, bolt és közösségi tér. Kellene egy honlap.
    Értelem szerű, hogy a mai világban minden vállalkozásnak figyelnie kell a különböző közösségi portálokon való jelenlétre. Felteszi az ember a kérdést, hogy akkor minek kell akkor saját honlap. Az én válaszom, hogy a fentiek össze fogására. Hogy ne keljen minden szóró anyagra hat méter megjegyezhetetlen hivatkozás.
    Tehát kellene egy egyszerű motor, ami önmagában semmit nem csinál. Össze fogja a Facebook, twitter, youtube, tumblr, google plusz, stb. oldalakat. A szakmai portálokon lévő fórumokat, esetlegesen olyanokat mint a pólómánián a saját webshop. Van persze egy saját webshopunk is, de én azt szeretem így, hogy külön van, külön domainen.
    Fontos, hogy ezeket ne csak be linkelje. Jelenjen meg a tartalom az oldalon, lehetőleg seo kompatibilis formában. Ezt úgy értem, hogy ne iframben, stb. hanem rendesen szövegként érzékelje a kereső a tartalmat. Nyilván majd minden felülethez külön plugin kellene.
    Persze egy testre szabható kinézettel.
    Van ilyen motor vagy meg lehetne csinálni?
    Biztos vagyok, hogy drupálban vagy joomlában meg lehet oldani. De én egy céleszközön gondolkodom, amiben nincsen fölös ellem.

  • MatheeHUN

    csendes tag

    válasz #92253184 #1 üzenetére

    Nem hinném, hogy egy ilyen jellegű oldalra lenne igény (magamból - mint aktív Facebook és Twitter felhasználóból - kiindulva legalábbis semmiképp). Egyrészt a technikai megvalósítása gondolom nem lenne épp egyszerű, másrészt pedig az emberek nagy része szerintem pont azért használ külön Facebookot és Twittert, mert teljesen más környezet veszi őket körül. Én például Facebookon főleg azokkal az emberekkel tartom a kapcsolatot, akiket személyesen is ismerek, ezzel ellentétben a Twitteren nagyrészt olyan emberek vesznek körül, akikkel soha sem találkoztam, tehát mondhatni nem is "ismerem" őket igazán. A Facebook inkább a szociális, tényleg közösségi dolgokról szól, míg a Twitterre az ember kiirkál minden baromságot. Személyes példámból kiindulva, én nem feltétlenül szeretném, hogy amit kiírok Twitterre, azt például a Facebookon fent lévő volt tanáraim, rokonaim, egyéb ismerőseim lássák és olvassák. No, általában nincs semmi személyeskedő dolog amit kiírnék, de mégis csak jobb, ha az ember egy bizonyos szinten szűri azt a közösségi tartalmat amit ő szolgáltat, és kontrollálja, hogy kik láthatják illetve hol láthatják.

    tl;dr - Egy ilyen portál szerintem hatalmas összevisszaság lenne, és amellett még nincs is rá szükség, hiszen a Facebook, a Twitter, stb. eredeti oldalai is teljesen megfelelőek.

    Weblap készítés topic

    [ Módosította: Kalandor ]

    A problémamegoldás lényege, hogy találj valakit, aki megoldja helyetted.

Aktív témák