Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RR-13

    őstag

    válasz axioma #29395 üzenetére

    Azokra a nagy részben hibás érvekre, amiket leírt, hogy inkább maradjon a KH-nál, nehéz mit reagálni, meg felesleges is, de azért az alsóneműs hasonlat, mint a mi irányunka (is) történő minősítés az azért túlzás volt, mert nem hobbiból váltok én pl. bankot, és többnyire nem is váltás történt nálunk sem, hanem párhuzamosan több nyitás is, majd ami később nem kell bezárom és kész, és akkor nem egyszerre kell mindent intézni. :U

  • sifarr

    senior tag

    válasz axioma #29395 üzenetére

    boldog ember vagy ha minden oradat vagy le tudod szamlazni vagy olyanra forditod ami kitermeli...
    Nem erről van szó. Pontosabban fordítva közelítem meg a kérdést. A szabadidőm egy pénzben nem kifejezhető érték. Ebből pedig csak akkor áldozok "pénzkeresésre", ha a profit meghalad egy szintet. 10e alatt nem vagyok rá hajlandó - inkább csak fölötte. :)
    Pl. a hitelkártyás visszatérítések nem izgatnak. Ha keresnék rajta havi 5-15e forintot, az nem változtatna érzékelhetően sem az életszinvonalamon, sem a komfortérzetemen. Ennyiért nem vállalom be a folyamatos macerát, a visszafizetési határidő figyelését, stb. (Persze, másnak lehet ez jó.)
    Ha úgy adódik, akkor én is lehajolok potyapnzért. De csak akkor, ha a mértéke átlép egy küszöböt, ha a ráfordított idő egyszeri, jól meghatározható, ha nem kell miatta változtatni a napi rutinomon. Azaz tényleg kiszámítható órabérben.
    Pl. az elmúlt 7 hónapban felvettem 2x 2 millió személyi költcsönt. Kényelmesen, fotelból, 2x2 óra telefonos ügyintézéssel. A kettőn kerestem 290 ezret, tisztán, a kamatköltségen felül. A 4 óra ráfordításán túl semmi dolgom vele, automatikusan kifut. Semmit sem kellett változtatnom hozzá a pénzügyi rutinomon. A bank tukmálta rám, nem én kerestem. Pár perc számolás után úgy döntöttem, ennyi pénzért már lehajolok. 70 ezres volt az órabérem. :K Ha újra megkeresnek (fognak), akkor újra számolni fogok. Ha megint megfelelő lesz az órabér, akkor ... ;)

Új hozzászólás Aktív témák