Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .tnm

    addikt

    válasz Fifi #29352 üzenetére

    A havi 2 ingyenes felvétel nekik is jár(na) szerintem (mire kell egy gyereknek ma már kp amúgy --amire havi kettő felvét ne lenne elég?).
    A gránitnál van 1 havi lekötés 8%-os kamattal, ami nagyon kevés tőkével is tudja ellensúlyozni a 6 ezreléknyi ATM díjat.
    A pénzügyi tudatosságnak az is része, hogy nem vakulunk el a sok nullától. :)

    (Céges unicredit ajánlat nagyon jól hangzott a sok nullával, amíg nem mondták, hogy a rövidtávú lekötésekre 0,1% kamatot adnak...)

    [ Szerkesztve ]

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

  • Boond

    addikt

    válasz Fifi #29352 üzenetére

    RR-13, remélem ez belefér a topic témájába, mivel bankszámlákhoz kapcsolódik, nem egyéni dolgokhoz. Ifjúság szemszögéből.

    Mi inkább leültünk több alkalommal a gyerekekkel megbeszélni, kockás papíron/táblázatkezelőben megmutatni a kamatos kamat erejét, alapvető pénzügyi fogalmakkal megismertettem és tudja, hogy adót, járulékot is kell fizetni a bevételek után.

    Ezzel nincs is baj, a kettő nem zárja ki egymást. +Régen is volt olyan, hogy valamiért a gyerek zsebpénzt kapott. ugyan ez ma már digitálisan is létezik. Ettől még ugyan úgy van dolga a szülőknek.

    A témával kapcsolatban egy cikket

    Te hogy és miért rangsorolnád őket? Akár később összefoglalóba is bekerülhet a munkád.

    Nem egyedi, hogy van tranzakciós adó. Olyan bank is van ahol bankkártya sem igényelhető, vagy korlátozásokkal gyerekeknek. Az ingyenes készpénzfelvétel pedig már 16 éves kortól igénybe vehető.
    Ingyenes készpénz felvétel szempontjából a Revo junior lehet még opció, de az is csak 15k/ hó.

    16-18+ig meg sok szempontból felesleges a Revo junior. Magyar kártyával tízszeresét veheti fel ingyen, minimum.

    ui: miért most? Nem voltam gépnél, most tudok rá válaszolni, tárgyszerűen, topic témaköréhez illően. Sorry.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák