Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RR-13

    őstag

    válasz axioma #27487 üzenetére

    A számla felmondásra írtam, hogy van lehetőség.

    Szerencsére nekünk nem kellett még bemenni az MKB-ba mióta egyesülés megvolt, de a régi BB fiók kinti neve még mindig Budapest Bank, nem cserélték MKB-ra azóta sem a városban, gondolom majd az újabb egyesülés után, már a másikra fogják egyből. :))

    Az viszont elég furcsa, hogy az új számla nyitáshoz is a régi BB appot tették fel nálad.
    Ennek lehet pl. az egyik oka az, hogy mivel ők a régi BB adatállományával kapták meg, és találták meg az adataidat (volt régebben is számlád a Budapest Banknál), ezért oda "rakták" a most megnyitott új számlád is, amihez csak a régi BB app a kompatibilis.

    Amennyiben az MKB-nál is volt korábban számlád, akkor meg ki tudja miért lett ez...

    Vagy egyszerűen csak elcseszték a rögzítésnél... (SZVSZ jobb a régi BB app, mint az MKB app)

    [ Szerkesztve ]

  • sifarr

    senior tag

    válasz axioma #27487 üzenetére

    azt se ertem uj szamla, boven bb egyesules utan, nekem miert az ex-bb app-ot rakattak fel
    Informatikailag nem volt egyesülés - ezért ment zökkenőmentesen.
    Az új, közös cégben is el vannak választva az ügyféltípusok. "MKB" rész prémium lakossági és vállalati/nagyvállalati ügyfélkör. "BB" a normál lakossági és a kisvállati kör.
    De ez csak az új ügyfelekre vonatkozik, a régiek típustól függetlenül maradtak a régi helyen.
    Az kérdés, hogy mi lesz a Takarék beolvasztásakor. Vagy lesz egy 3. rendszer, vagy őket szétválasztják és szétosztják a régi rendszerek között. Elsőkörben az első variációra tippelnék, újfent a zökkenőmentes átállás érdekében. Egy rapid, egylépéses migráció sok gondot okozhat. Később, fokozatosan meglesz a szétosztás.
    Az MBH holding, eszerint is fog működni.

Új hozzászólás Aktív témák