Új hozzászólás Aktív témák

  • sifarr

    senior tag

    válasz cocka #16450 üzenetére

    Jézusom, azt hittem ez alapvető. ...
    Elhiszem és elfogadom, hogy teljesen tájékozatlan tartasz. De éppen ezért, ha felvilágosítani akarsz, akkor adhatnál egy kissé több információt.

    Ahogy minden más fintechnél is, meg ahogy minden más webes szolgáltatásnál is általában. Szóval a CIB-es regisztráció továbbra sem állja meg a helyét.
    Annyit még én is tudok, hogy a Tw használatához a Tw-nél regisztrálni (számlát nyitni) kell.
    De én nem eről írtam. A CIB-es regisztráció azt jelenti, hogy - akinek CIB-es és Tw számlája már van - az első használat előtt és egyszeri alkalommal, a CIB applikáción keresztül felhatalmazást kérsz és adsz "magadnak" a Tw-nél, hogy a CIB applikáció műveleteket végezzen a TW számlád felhasználásával. Azaz indíthass egy devizaátutalást a CIB felületéről, a CIB a Tw-től lekéri a tranzakció minden Tw költségét (átváltás, utalás), és a CIB a költségekkel növelt összeget utalja a Tw számlára, amely lebonyolítja a devizaátutalást. Az egész folyamat pedig a CIB felületén belül marad.
    Mindez az RR-13 által linkelt CIB-es tájékoztatóban szépen le van írva.
    Nekem úgy tűnik, ezt a tájékoztatót te még nem olvastad el.

    Onnan esetleg tudhatja, hogy régebben raiffeisenes gyűjtőszámlára kellett beutalni, konkrétan erre: 12010501-01383287-00100001 és kedvezményezettnek kellett a nevét beírni, ... Kapásból két számlaszámot is kapsz HUF-hoz, az egyik arra való, hogy saját magadnak utalj be, a másik meg arra, hogy más utalhasson a számládra.
    Ezt nem egészen értem. Te nyitottál már forintszámlát a Tw-nél?
    Rögtön két egyedi 126-os számot ad a Tw? Egyet saját használatra, egyet hogy más utalhasson neked? Nem tudom a választ, nekem nincs Tw-m, kipróbálni sem tudom..
    Mindenesetre ez a megoldás nekem furcsa, értelmetlen lenne. Egyáltalán nem felhasználóbarát.
    Vagy a Rafi-s gyűjtőszámla megmaradt a külsős utalások fogadására, a 126-os pedig személyes használatra?

    Nyilván nem olvastok egyszerűsített hitelesítő táblát:
    Számlaszám első 8 jegye: 12600016
    ...
    Tehát a bank brüsszeli.
    A Tw nem bank.
    De az "egyszerűsített hitelesítő táblában" nem csak bankok szerepelnek.
    Ott van mindjárt az elején a MÁK. Nem bank, költségvetési szerv. De ad egyedi giro számot azoknak is, akiknek van kincstári számlájuk.
    De szerepel benne a KELER is. Az sem bank, de van giro száma. Ott a posta is ...

    A CIB-nek ehhez semmi köze.
    Azért erre még térjünk vissza.
    Most ennyi.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák