Új hozzászólás Aktív témák

  • stol

    addikt

    válasz 04ahgy #80 üzenetére

    Kondicsere tápban szigorúan ellenjavallt! Kívülről nem (vagy nehezen) állapítható meg, melyik kondenzátor a normál, és melyik az alacsony nagyfrekvenciás veszteségű. Normál helyett az utóbbit (sokkal drágábbat) alkalmazva nincs gond, fordítva viszont maga a katasztrófa.

    Kérlek, igazold méréssel.

    Leggyakoribb táp-katasztrófák, főleg valóban noname és gyatra gyártmányok esetén: primer Graetz-híd zárlat, primer kapcsolókör zárlat vagy szakadás, főtrafó primer menetzárlat. Ezek szinte mindig túlfesz / villám okozta gondok. Zárlatnál a bemeneti Wicmann olvadóbiztosító kicserélve ismételten kiolvad, szakadásnál egyszerűen csak nem üzemel a táp. Primer oldali (230V) külső túlfeszültség-védelemmel 95%-ban megelőzhető hibák.
    Ezután jön sorban az 5V SB kikapcsoltan is üzemelő részének elégtelen hűtésből eredő félvezető-meghibásodása. Nagyobb hűtéssel ez megelőzhető.


    Szerintem, meg a kiszáradt rezgőköri nkicsatolókondi a gyilkos az offline ágban ;)

    Én valamelyes elektronikai szaktudással azt mondom (szubjektív vélemény), hogy inkább üzemeltetem a nagy fogyasztású, drága gépem egy (leírt módon) szisztematikusan ellenőrzött, javított, terheléssel tesztelt noname tápról, mint egy négyszeres árú, kicsomagolva rögtön beüzemelt, teszteletlen márkásról.

    Honnét tudod, hogy az FSP nem teszteli valójában a tápjait? :F :P

Új hozzászólás Aktív témák