Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peter789

    senior tag

    válasz Tibor_560sec #37003 üzenetére

    nem olyan egyszerű az, hogy csak forrasztani kellene... ha megvan az LCD panel típusa és ismert a felbontása, csatlakozó kiosztása (a paneltípuson belül még a rev. szám is számít, azonos néven eltérő rev. számmal akár totál más felbontásúak is lehetnek, illetve eltérő csatlakozójuk lehet!) akkor lehet vadászni ebay-en pl "hdmi lcd controller" és hasonló címszavakkal - a leírásokat kell nézni, a támogatott paneltípusokat, meg azt hogy van e hozzá megfelelő összekötőkábel

    ha az érintőfelületet is használni szeretnéd, akkor ha rezisztív akkor pár $-ért szintén ebay-ről lehet szerezni USB-s vezérlőt hozzá, ha kapacitív akkor nem nagyon fogsz hozzá találni semmit...

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz Tibor_560sec #37008 üzenetére

    ebből a linkből semmit nem lehet megtudni azon túl hogy 7 colos... magán az LCD panelen kell lennie egy típuscímkének...

    de nem vagyok benne biztos hogy megéri a kockázatot és szenvedést: [link] - ez az összeállítás biztosan működik együtt...

    egyébként milyen célra kellene? ha véletlenül carpc-zésről lenne szó, akkor arra a 7" és a 800x480-as felbontás kicsit karcsú, felbontásban mindenképpen az 1024x600-as az ajánlott - nyakig benne vagyok a témában, lassan 10 éve foglalkozok vele és jópár rendszert fel / átépítettem már... most éppen megint autóvásárlás, és ezáltal egy újabb rendszer építése előtt állok... :)

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Peter789

    senior tag

    válasz Tibor_560sec #37017 üzenetére

    colban sem ártana 1-2-3-al nagyobb (ezt nyilván a lehetséges beépítési hely korlátozza) de felbontásban sem árt ha nem csak 800x480-as, mert az 1024x600-at sokkal jobban ki lehet használni szoftveres oldalról (frontend, navi, stb), és bemenet terén sem érdemes HDMI / DVI alá adni, ha szép zajmentes képet szeretnél

    ha még nem találtál rá, akkor ajánlom figyelmedbe a pc2car.hu fórumot, kicsi de lelkes közösség!

    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- AquAgorA ...Pál apostol nyomában:                                                                          http://fleettracker.eu/index.php/component/aquagora

  • Dr. Szilikát

    őstag

    válasz Tibor_560sec #88078 üzenetére

    Elkerülhető lett volna a felesleges munka, a cellák mérésével, pontosabban én már vaktában is mondtam volna, hogy a hibajelenség nem arra utal.

    Amikor egyik soros tag belső ellenállása megnő az elhasználódás során, attól még a laptop rendesen felismeri, csak tölteni vagy meríteni nem nagyon képes, rövid ideig esetleg, mert a hibás tagon túl hamar elmászik a feszültség a normál 2,5 - 4,2 V tartományon kívülre, amitől a BMS lekapcsol. De attól még jelen van a rendszerben, az I2C buszon azonosítja a gép.

    Ekkor a cellákat cserélem (bekötési sorrendet a negatívtól kezdem / HP), töltőfeszültséggel aktiválom és a BMS bekapcsolja az akkut, a MOSFET-eken keresztül. Nem mintha folyton ezt csinálnám, csak volt egy HP akku, amin többször kísérleteztem, hogy kitapasztaljam a működését.

    A tiéd lehet, hogy már túllépte a programozott ciklusszámot, amitől kilőtte magát vagy valami más hibája lehet a BMS áramkörnek.

    Kaptam egy olyat is, halottnak tettette magát, hibát nem találtam. Van rajta egy speciális biztosíték, az is jó volt. Már amikor rámértem, sejtettem, hogy gond lesz, mert a feszültségek rendben voltak és később kiderült, hogy terhelésre is jók a cellák.

    Az I2C buszon viszont nem tudok belenyúlni, így annyiban hagytam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák