Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #85619712

    törölt tag

    válasz Submarine #76219 üzenetére

    Jó lesz az még "játszani" vele, ha lesz kapcs rajz valamit kitalálunk. Regisztrálva vagyok valami orosz oldalra, ott mindenhez is van rajz, majd szétnézek, hátha.

  • Dr.Szilícium

    kezdő

    válasz Submarine #76219 üzenetére

    Villan 2x az utsó 14 led a nyákon aztán kész.

    Az elég baj, az összesnek kellene villanni, illetve akkor már nem csak villanna, elvileg. Mint említettem, 7x6-os valószínűleg, ha csak abból indulunk ki, hogy a 42 mennyivel osztható, kb. 20 V tápra és LED-enként 3-3,5 v nyitófeszültséggel.

    Ha 7 db van sorosan, az minimum 21 V lenne, de ilyenkor a feltüntetett 20 V is rugalmasan értelmezendő, igény szerint feljebb szabályoz (konkrétan áramigény szerint).

    6 párhuzamos ág lévén ezt úgy szokták megoldani, hogy lehet például 2 db pozitív bekötési pont (3+3 ágra közösítve), ezek együtt csatlakoznak C303 táppontra, illetve a nagy diódára.

    6 negatív ág pedig akár külön-külön is mehet a driver IC-be, ami azt GND-re PWM kapcsolgatja, ugyanakkor áganként figyelheti az áramot is.

    Itt lehetsz majd bajban, ha 4 ág szakadt, így a másik kettő csak bevillan, utána a driver rögtön letilt, mert úgy értékeli, hogy a LED-szalag vagy sáv mit sem ér. A 20 V-ot generáló step up konvertert vagy leállítja, vagy terheletlenül feljebb szalad a kondin mérhető feszültség.

    EXA-t nem látok, a panel hátulján sem.

    Én sem a hátán láttam, ez a szokásos LG EAX... panelszám, amit a te fotódról olvastam le. Legjobb, amikor kidobnak egy egész készüléket, mert rámondja valaki, hogy alaplaphibás, közben csak pár LED égett ki.

    De igazság szerint én nem nagyon látok ilyen monitorokat, TV-s tapasztalatok alapján írtam csak. Hasonló dolgok vannak, értelemszerűen.

    #76224 adam320

    A vezérlést összekötheted, ha esetleg így működik:

    https://cdn-shop.adafruit.com/datasheets/WS2812B.pdf

    Más kérdés, a címzés hogyan fog működni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák