Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz weiss #61125 üzenetére

    Ez természetes a kínai piaci versengésben, hogy "elméletben" rátesznek valamennyit. A feltüntetett 1200 mAh amúgy sem reális. Úgyhogy azt a részét nem is olvastam, a visszajelzéseket szoktam inkább nézni:

    In the title it says 1200 mAh but further down in the description it says "real capacity maybe 500-600 mAh". With a 40 mA discharge current it lasted about 11 hrs so I measured about 440 mAh.

    De ezt a topikban szóvá sem tettem, mert így jó. Ha csak ennyi lenne, már az is, de műszerben használva csekély a terhelés, ezért elvileg több Ah is kivehető belőle, ami elég sokáig kitart. Nagy előny ilyen szempontból az alacsony önkisülés is.

    Már nem is emlékszem, hogy 10 vagy hány éve vettem 2 db Ni-MH akkut, de ezek azóta is működnek. Csak az egyikben ment tönkre 1 db cella, amit kiiktattam, a multimétert még úgy is vitte. Fel sem tűnt egy cella hiánya. 2013-as hozzászólás:

    https://prohardver.hu/tema/akkumulator_toltot_digit_fenykepezogephez_de_milyet/hsz_8213-8213.html

    Ezen 600 mAh hazugság szerepel, aminek talán a fele sem igaz, mégis bevált ilyen célra, az alacsony igénybevétel miatt.

    Korábban úgy rémlik, ha nem is egy évig, de több hónapig tartott egy elem. Amikor kimerült, maga az is kellemetlen volt, hogy mondjuk nincs kéznél másik, boltba kell menni érte stb. Ha meg bekapcsolva maradt, az külön szívás. Az akkut meg csak feltöltöm és kész.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák