Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz terapeuta007 #61108 üzenetére

    A képlet mit sem ér a terhelőimpedancia ismerete nélkül, de még ha látszólag tudjuk is róla, hogy 4 vagy 8 Ω, az sem árul el mindent a frekvenciafüggésről. Ugyanakkor amellett párhuzamosan már nem mindig van értelme egy ellenállásnak is, ami veszteséget képez. Noha előfordul ellenállás a hangváltókban is, de ezt egy rendszerként kell kezelni, a hangszórókkal együtt.

    De itt a fejegység és az erősítő között beiktatott szűrőről van szó, ahol a terhelőimpedancia a bemenet, ami konkrétabban megfogható és nagyobb értékű, ezért kisebb hatással van a szűrőre. Pláne egy aktív szűrőre.

    (#61104) terapeuta007

    Nem nagyon tudom értelmezni, hogy mit vezetsz és hová. Pedig ismerem a védőföld és a negatív polaritás fogalmát is.

    (#61109) Sokimm

    Mivel nem tölthetőt akarsz, ezért nem vagyok illetékes a kérdésben, aki már sok éve elfelejtettem ezeket a fajtákat, amit a kínai piacon is kapható Ni-MH akku nagyon jól kiváltott.

    Csak megemlíteném, hogy a későbbiekben két multiméterem is elláttam Li-po akkuval, soros két cellás kötésben, védett akkukkal. Azóta sem győzöm kivárni, hogy lemerüljön.

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák