Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz zeix #49407 üzenetére

    Ha puffan, akkor valszeg nincs.

    Csinálj egy kis tápot ami a trafó szekunder köréről kapja az AC-t, arról működtess egy 555-ös időzítőt, az meg mondjuk 2s-re állítva kapcsolhat reléket, amik bekötik a hangfalakat az erősítő kimenetére. Bekapcsoláskor az időzítő késleltet, kikapcsoláskor meg ezek a relék hamarabb elejtenek, mint ahogy a csökkenő puffer feszültség miatt instabillá válnak a végfokok.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • And

    veterán

    válasz zeix #49407 üzenetére

    Hogy van-e benne koppanásgátló, arra elég könnyen választ kaphatsz: ha a koppanás a bekapcsolást követően azonnal jelentkezik, akkor bizonyára nincs benne, ha pedig pár másodperc elteltével, akkor nem jól működik (ez azért nem túl valószínű, ha maga az erősítő egyébként hibátlanul megy). Alternatív megoldás a hangszórók pár másodperccel késleltetett rákapcsolása (időrelé, monostabil időzítő + relé) a PA-fokozatra, csakhogy az utólagos módosítás adott esetben problémás lehet, mondjuk szép biztosan nem lesz..

  • Lompos48

    nagyúr

    válasz zeix #49407 üzenetére

    Nincs beépített koppanásgátlója.

    Fenntartásokkal ajánlok egy megoldást, ami jó harminc évvel korábban készült, saját "fejlesztés" és tette/teszi a dolgát.

    A Grundig R1000 kimeneteit kellene megszakítani az R304, R205 (tekercsekkel párhuzamosan hagyva) a rajzon jobbra. Az ellenállások kerülnének az Out 1 és Out 2 kapcsokra, a továbbhaladó szálak pedig a rajzomon a hangszórók felső kapcsainak felelnek meg. Az AC kapocs a fő egyenirányítóhíd (GL1) bármelyik váltó (~) lábára lesz kötve.
    A LEDek nem vesznek részt a működésben, csak addig világítanak, amíg a késleltetés tart és a hangszórókat még nem kapcsolta a kimenetre az elektronika.

    Ugyanakkor hozzátenném: nem biztos, hogy megoldaná a problémádat, mert az erősítő szimmetrikus táplálású, nincsenek kicsatoló kondenzátorai a hangszórók felé. Tehát nincs olyan, hogy a kimenetnek be kell állnia a táp félértékére, ami egy bummal jár(na). Sokkal inkább képzelem el azt, hogy a hálózati kapcsolód szikrázik, a szikra pedig "befütyül" az elektronikába. Inkább valami szikraoltó kondikat szerelnék a kapcsoló kontaktusaira.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák