Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PHM

    addikt

    válasz kjani18 #41798 üzenetére

    Ha jól értelmezem, ez csupán egy védő áramkör.
    Azaz megakadályozza a túltöltést, a túlmerítést és a túláramot.
    Ettől függetlenül arról hogy töltés közben a kapocsfesdzültség
    semmilyen körülmények közt ne haladja meg a cellánkénti 4,2V-ot,
    neked kell gondoskodni.

    Más:
    Azt viszont nem tudom, hogy oldják meg a balanszírozást a 7,4V-os,
    2 kivezetéses lítium akkuknál. Van bennük valamiféle balancer áramkör,
    vagy egyszerűen kikapcsolnak, ha valamelyik határértéket sikerül túllépni?

    Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

  • Kernel

    nagyúr

    válasz kjani18 #41798 üzenetére

    Az csak akkuvédő panel, amit az akkura kell "integrálni", zsugorfóliázni (azért van olyan formája), töltésre nem alkalmas.

    Két soros akkut tud védeni, be kell kötni rá a soros összekötési pontot is. Ennek azért van jelentősége, mert soros akkunál cellánként külön kell figyelni a kapocsfeszültségeket, mind túltöltés, mint túlmerítés elleni védelem szempontjából.

    Az így kialakított soros telephez pedig 1 db 8,4 V-os töltőt lehet használni. Vannak fényképezőgépek például, ami ilyennel működik.

    Mindig a töltő feladata az előírás szerinti töltés, a kis panel csak egy plusz biztonsági védelem. Ezért van az, hogy a panel 2x 4,35 V-nál szakítja meg a töltést, aminek normális esetben nem szabad megtörténni, mert a töltő eleve csak 8,4 V-ig mehet (vagyis cellánként 4,2V-ig).

    Csak most látom az előző hozzászólást, szerintem a balanszírozásról gondoskodik a védőpanel, gondolok itt például az említett fényképezőgépek esetére, ami simán egy 8,4 V-os töltővel üzemel. Használat közben szintén a védelemnek kell figyelni, hogy az egyik ne merüljön túl.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák