Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz Zewa #37295 üzenetére

    Ezt én már egy rövid mondattal elintéztem, ott volt benne a megoldás. A töltő áramgenerátoros módban működik, vagyis áramát – a példánál maradva – mindig 1,5 A-re stabilizálja (ez nem feszültség!). Nem tudod túlterhelni, még rövidzárral sem. Rövidzárnál is vagy 1,5 A-re korlátoz, vagy leállítja magát, ha van benne ilyen védelem, zárlatos cella esetére.

    A PC-táp viszont feszültséggenerátorként működik, más téma.

    Az áram eloszlását ebben a háromágú csomópontban (töltő-akku-fogyasztó) már az öreg Kirchoff intézi. Véletlenül pont úgy működik, ahogy igényelted, vagyis a töltő árama kétfelé ágazik:

    – Amikor az erősítő felvesz 1 A-t, akkor csak 0,5 A marad a töltésre.
    – Amikor 1,5 A-t vesz fel az erősítő, akkor a töltés megszűnik.
    – Amikor 2 A-t vesz fel az erősítő, abból legfeljebb 1,5 A jöhet a töltőből, annak korlátja miatt. 0,5 A-t már az akkuból szív le. Vagyis a töltés átfordult kisütésbe, a kapocsfeszültség elkezd csökkenni.

    Legfeljebb ott lesz a koppanás, amikor a töltő kapcsolóüzemű áramgenerátora majd behallatszik az erősítőbe, emiatt mégis kénytelen leszel lekapcsolni a töltést.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák