Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Batman2

    őstag

    válasz moha21 #18140 üzenetére

    Szevasz

    Ha műtermi világításnak szeretnéd, ahol fotózól is (gondolom, azt érted a műtermen), akkor nagyon nem mindegy, hogy milyen a színhőmérséklete a LEDnek, legjobban az 5000-5500Kelvin fokos fényben élethűek és legélénkebbek a színek az emberi szem számára, régen a fílmes korszakban a fényképeket is ilyen fény mellett volt a legjobb elkészíteni, mert a színegyensúlya erre volt beállítva egy normál, napfény filmnek !

    Manapság a digitális korszakban beállítható a fehéregyensúly a gépen, így igazából szerintem annyira nem számít, hogy éppen milyen a színhőmérséklete a lémpának, legfeljebb az emberi szem számára lényeges, hogy Te is azt látsd szabad szemmel, amit a gép is fog látni, adott színhőmérsékletre állítva.

    Szereléshez, műhelylámpának szerintem teljesen megteszi valami 3000-3500K-es, meleg fehér fényű fényforrás, de az 5000-6000K-es LEDek többnyire erősebbek ugyanolyan teljesítmény mellett, mint a melegebbb fényű társaik.

    Én a 2700-as LEDekből építettem a lámpámat, jó vöröses, ízzó jellegű fényt produkál, lakásba ez épp tökéletes, nem szeretem a hideg fényeket ! :N

    Üdv.

    Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

Új hozzászólás Aktív témák