Új hozzászólás Aktív témák

  • DarkByte

    addikt

    Sziasztok!
    Próbáltam a meglévő hozzászólásokból kihámozni segítséget ebből a topikból, de sajna mindenre nem tudok a keresővel sem rájönni. Nekem egy Codegen SP-688 2.1 -es hangfal set-em amit nagyon szeretek, mert jól szól, ugyanakkor van neki egy alap zúgása (ez ha az asztali gép megy egyáltalán nem feltűnő), de ami még ennél is idegesítőbb, ha a lakásban pl. megy a mosógép akkor a benne lévő dobforgató motor alacsonyabb fordulatú működésekor eléggé irritáló zaj kerül a hangszórókra is (a hangfal és a gép sincs ugyanazon a áramkörön elméletileg mint a mosógép, illetve van 2 szoba távolság is). Gondolom hogy mivel "szénkefés" a motor a mosógépben itt van a forrás elásva. Nem egy drága és márkás hangfal (nyilvánvalóan), így hát gondolom a zajszűrés benne nulla. Ha nincs rádugva bemenet (a gép és a hangfal közötti kábel sem), sőt a szatellit hangszórók sem, akkor is hallani a zúgást a subwoofer-en. Nincs földelés a dugóján, mint ahogyan tesóm Genius SW-5.1 -én sem, de az övén legalább a "mosógép hangja" nem hallható csak a lámpa kapcsoláskor van pattanás amit én még ebben a felállásban elviselnék. A kérdésem az lenne hogy van-e valami készre vásárolható megoldás amit a hangfal elé lehetne tenni a 220-as ágra, vagy itt mindenképpen a hangfalon belül van a gond? Sajna csak szeretnék érteni elektrotechnikához, de nem értek, így ha valamit belül kell csinálni azt is max. segítséggel tudnám.

    Olvastam korábbról ilyet hogy RCA bemeneteket ha rövidre zárom és úgy is zúg akkor még lehet tesztelni pár féleképpen. Ez alatt azt kell érteni hogy teszem azt van a L bemeneti csatorna, ott az RCA belső és külső részét egy dróttal rövidre zárom? Ettől semmilyen esetben nem lehet baja a hangfalnak? (Gondolom nem mert a bemeneten ilyenkor nincs jel)

    A másik két dolog amit találtam még: PC tápbeli szűrő, Schaffner szűrő bigyó :D Ezek esetleg tudnának valamit javítani a dolgon? :F

    Neten találtam még ilyesmit. Hátha esetleg ezeket lehetne használni hozzá. :D

    Fényképezni most a kütyüt nem tudom belűről, de ha igény lesz rá később megoldható. Sajna neten már külső fotót sem találtam rá, annyira régi hangfal. :(

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák