Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    Üdv !
    Tegnap végre elmentem az említett önindító behúzótekercsért.
    Ez csak egy első darab, leginkább próbálgatásra lesz, elvileg régi Skodából (S100) való.
    Ez használt, 3000-ért végül is nem volt annyira drága, de láttam már 3700-ért újat is (Ladába való), csak vidékről kell rendelni (még pluszba 1500 ft a posta / futár költség).

    Egy gyors mérést csináltam rajta eddig, a szintén most vett Maxwell MC-25692 lakatfogó adapteremmel: [link], de én itt vettem: [link] (oldal alján), 10e ft volt.
    30-40A közt vesz fel :Y
    Elsőre 39A, 40A-es méréshatárban; utána mikor átkapcsoltam 400A-esre már 34A volt csak, de lehet csak azért mert közben felmelegedett a tekercs.

    Autóról lett tesztelve (kb. 15 éves Honda Civic 1,5 benzin, álló motor), mivel nincs még megfelelő akksim hozzá.
    Az autó indítóáramát is megmértük: 110A-re ugrott fel - jó akksi (1,5 éves), viszonylag meleg motorral.

    Ezek után én is egyre inkább az autóakksis megoldásra hajlok...
    Annak van olyan előnye is, hogy mehet más is róla.
    Pl. a nagy, nehéz vasajtó zárására is lett egy olyan ötletem, hogy esetleg egy autó önindítóval kellene csinálni.
    Alacsony áron (bontottan persze) elég nagy teljesítmény. Ugyan csak szakaszos üzemet bír, de az itt pont nem probléma (egy órában 2x lenne használva, naponta max. 10x).
    Ehhez viszont akkor már új akksi kellene.
    Kevésbé márkás darabokat láttam már tűrhető áron, kb.: 44Ah 12e, 55Ah 14e. Pl. Jászakku.

    De először megpróbálnám újraéleszteni ezt a 45Ah-s régi akksit.
    Nagyon rossz állapotban van...
    Az aldis töltőnek (Auto XS) nem tetszett, ezért először a "brutális feszültséggel töltő" Auchanos töltővel nyomok épp bele áramot, hogy feljebb menjen a feszültsége.
    Itt írt róla Batman2 fórumtárs nekem annó, hogy neki is ez a technikája nagyon lemerült akksikra: [link], [link], és [link] (meg egész részletesen leírja a töltő működési módjait is).

    Még majd mindjárt írok róla tovább tapasztalatokat, de most megnézem lent.
    Ja és ha pl. cellazárlatos, azt miről lehet felismerni ?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák