Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bocX

    tag

    sziasztok!

    a segítségeteket szeretném kérni! sztereó hifiben gondolkodom. van itthon valami régi cucc, erősítő (Proxima 408) és 2x6W (4Ohm) egyutas. szépen szól, de mit ne mondjak most már megnőtt az igényem egy komolyabb, élvezhetőbb hifi iránt. az erősítő nem valami erős, meg ez olyan, amit meg kell várni míg bemelegszik. gondolkodtam azon hogy elbírná-e azokat a hangosokat amit kinéztem magamnak. de ugy vagyok vele, hogy nem valószínű megtartom meg sztem nem bírná, meg kicsit recseg a hangerő (persze ha bemelegszik már kevésbé). :)) na de ennyit erről.
    a terv két darab 3 utas hangfal lenne. a SAL füzetéből nézegelődtem, onnan tetszett meg egy kimondott hifi célokra tervezett kuckó. [link] úgy gondoltam talán képes vagyok megépíteni. bár nem lenne olcsó, a két doboz olyan 50-60e lenne. elgondolkodtam ezért az árért, már lehet jó minőségű dobozokat kapni (még akár használtba is). Találtam pl ezt használtba - mondjuk ez már nagyon erős, meg félek a mély "szétveri" az egésznek a terét [link] - ez egy SAL SilverSound 2610. aztán megnéztem másikat [link] - ez pedig jamo S 406. Használtba olcsók, de lehet újonnan is kb ugyanott lennék, mintha megépíteném házilag a rendszert. Na most, ezeknek a hangosoknak, nagy a teljesítménye, lehet nem birná el a fentebb említett erősítő. ugyhogy gondolkodtam, és lehet vennék valamit: pio, kenwood, onkyo, marantz, esetleg technics. 2x50W - 2x80W-ig 4ohmban gondolkodom max. ez bőven elég sztereó ersőítőben ezekhez.
    de teljsen tanácstalan lettem. tetszenek a 3 utas rendszerek, mély+mélyközép+csipp. nagyon alkalmam nem volt kipróbálni egyiket sem, boltban is ritkán lehet kifogni egy jól összerakott rendszert. szóval valamennyire a tanácsotokat is szeretném kérni ti mint mondtok. a cél egy szépen szóló rendszer lenne, főként zenehallgatás, bár ezeken a filmek is szépen szólnak, meg néha ha van egy kisebb összejövetel (házibuli) akkor is állja meg a helyét. a szoba 20m2 körüli.
    szóval egy ilyen 3 utas rendszerben gondolkodva, mit javallotok, akár e felsorolt 3 típus közül, vagy nézzek mást(?!), és ne foglakozzam építéssel, hanem új hangfalpár és esetleg használtba erősítő vétel ha szükséges... :F
    a topikot átolvastam, de még igy is kcisit bizonytalan vagyok
    segítségetekben bízva, előre is köszönöm! :R

    [ Szerkesztve ]

    sok munka és ugyanannyi lazaság

  • bocX

    tag

    válasz Gdmx #3492 üzenetére

    szia!

    hát hogy mennyit szánok rá, hmm....hát olyan eget verő pénzeket nem akarta rászánni persze kinek mit jelent, mert itt is a minőség az pénz, de hát én nem vagyok annyira nagy zenei felhasználó, meg audiofil, meg mittomén, főleg, hogy először úgy álltam a dolgokhoz, hogy csak hangfal kell. :)) hát kb olyan 70-80 - ebből a hangfal lett volna ~50 (amit építésre néztem ki), és hozzá erősítő használtba 20-25 kb~. úgy néztem ezért a pénzért is lehet használt erősítőbe jót venni. szóval ami nekem fontos, szépen szóljon, és ~70e Ft-ból nagyjából jöjjek ki. nekem az álló tornyok tetsznek, meg is lenne a helyük a szobában, szépen mutatnának szobabútornak is azért is néztem ezeket a SAL-okat először, meg rosszat nem hallottam róluk, de másokról sem. szóval nicns tapasztalatom.

    amit inkább újba vennék az hangfal, használtba lehet nemigazán, erősítőt annál inkább használtba, a régi cuccokba még van anyag, meg szépen szólnak. így nagyjából tartható lett volna az elképzelésem, álló kuckó+erősítő, és beleférek 70 környékébe.

    a zenei az leginkább, pop, rock amit hallgatok, család többi tagja hallgatna rajta esetleg valami klasszikusabb zenét. meg mint írtam néha becsúszna egy-két film is, meg esetleg összejövetel. szóval ezért kellene valami "általánossabb, univerzálisabb" -persze ez igy csúnyán hangzik :D hangfal tekintetében - ami mindenben megállja a helyét. persze ilyen kategóriában nagyok már a megkötések, szép is legyen ,viszonylag olcsó is, hangzása...stb.....

    Építéshez annyit, soha nem építettem hangfalat, viszont barkácsolással elvagyok, meg lett volna segítségem (asztalos, faesztergályos), és majdnemhogycsak össze kellett volna csavarozni. :B

    szóval azt mondod inkább két utasban gondolkozzam :K :) ...pedig tetszettek a 3 utasok :( vagy legalábbis az álló dobozok.

    mondjuk ez a Tannoy doboz így ránézésre elég jónak tűnik, nem ismerem egyáltalán, soha nem hallottam Tannoy cuccot. Marantz-ról annyit, hogy azt ismerem, ha nem is "személyes" tapasztalatból.
    A 100k- hallatán kicsit húzom a fogam, de lehet valahogy kisajtolok rá keretet. Nem akarom elkapkodni, igyexem én is minél többet olvasni. :))

    sok munka és ugyanannyi lazaság

  • bocX

    tag

    válasz DDL #3499 üzenetére

    hát valószínűleg én sem, de másikat sem. utólag már nagyon abban gondolkodom, hogy beújítok egy másik erősítőt, azért Proxima elég régi, meg nem egy teljesítmény bajnok, bár amik vannak hozzá, a pici hangfalak, azokkal szépen el van...

    sok munka és ugyanannyi lazaság

  • bocX

    tag

    válasz DDL #3501 üzenetére

    miért lenne kár? ez erősítőért? mert az a helyzet, bavallom őszintén, én nem értek hozzá. :( szeretnék egy kicsivel komolyabb hifit - mert 5.1-et nem szeretem, valahogy nem jön át, nem tetszik és még csak most kezdtem el ismerkedni a témával, fogalmam sincs mit érdemes venni, csak próbálok 'kutakodni' a témában.
    szóval szerinted érdemes megtartani a Proximát és "hozzávenni" másik hangszórókat? :U

    [ Szerkesztve ]

    sok munka és ugyanannyi lazaság

  • bocX

    tag

    válasz DDL #3504 üzenetére

    nem lesz kidobva. áááhh. kizárt. örökölt is, meg én úgy vagyok a régi dolgokkal = tartósabbak, főleg egy ilyen. :R csak vágyom egy kicsit komolyabb hangzásra. :K azért írtam a fórumba, mert nincsennek tapasztalataim az ismerősök hangcuccán kívül. de javarészük beéri a genuis népszerű 5.1-esével. én meg nem, nem is jön be 5.1. mindenképp sztereó hifiben gondolkodom.

    megnézem az általad javallot lehetőségeket is. és köszi a segítséget is. meg mindenkinek aki érdemlegesen terel a döntés útján. :R :))

    [ Szerkesztve ]

    sok munka és ugyanannyi lazaság

Új hozzászólás Aktív témák