Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DBob

    őstag

    válasz Khaal #9431 üzenetére

    Nos, kép alapján a trafó és pufferkondik között ami fűthet az ellenállás, mivel feszstabot nem látok. Ez az ellenállás pedig combos darab, ránézésre 2-5 w körüli, tehát fűthet mint állat. Persze ez lehet feature, és nem bug, csak nem vetted eddig észre :))

    De mivel egy darab van belőle, nem tűnik nekem gondnak ha fűt, hiszen a jó oldal is ezen kapja a feszültséget.

    Végfok: jó lesz, ha monoban szól rendesen mind a két hangfalad, így inkább a bemenetek felől kezdeném el méregetni a feszültségeket menetközben, szigorúan a földhöz mérve.

    Küldj rá 1khz szinuszt moderált hangerővel, és mérd végig szimmetrikusan hol tűnik el a fesz. Na ott a gond :))

    mod: ha zavar a melegedés akkor cseréld ki az ellenállás körüli kisebb kondikat és az ellenállást egy újra, ügyelve a paraméterek betartására. A kondik öregszenek, és lehet több áramot szipkáznak mint ellenállás enged. Bár ellenállás méretéből adódóan lehet inkább a nagy pufferkondikkal van sorba kapcsolva mint korlátozó :P
    De a hibás csatornához szerintem semmi köze, ez tápköri alkatrész (ami nekem is melegszik egyedül a marantzomban).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák