Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Patice

    nagyúr

    válasz AMDFan #86355 üzenetére

    Az MPD = Music Player Daemon, egy (alapvetően) szerver oldali alkalmazás, mely zenelejátszásra lett kitalálva. A dekódoláshoz az ffmpeg könyvtárat használja, így rengeteg formátummal képes megbírkózni. Tud helyi lejátszást is, de képes különböző (pl. http, icecast, stb.) streameket is küldeni a megfelelő eszközökre. A zenéket adatbázisba rakja és ez alapján lehet keresni a gyűjteményben + lejátszási listákat létrehozni. A vezérlése történhet adott gépen is, de távoli alkalmazással az igazi. Ezekről bővebben a Zenelejátszós topik összefoglalójában is olvashatsz. Amúgy a Volumio, a MoOde, Rune Audio, ArchPhile és hasonló rendszerek mind az MPD-t használják lejátszónak.

    Én azért kedveltem meg, mert annyira kis rendszerigénye van, hogy kis ARM alapú SBC-ken is elfut vígan és nagyon jó hangot produkál és már jó pár éve tudta ezt az adatbázisos távolról vezérlős dolgot, még mielőtt a "mainstream" hifiben elterjedt volna a hálózati zenelejátszás. Arról nem is beszélve, hogy a streamelés a legtöbb gyári eszközön DLNA-n keresztül történik, ahol a stream protokoll http (TCP is lehet, vagy gyakrabban UDP), míg az MPD-nél ezt is beállíthatjuk, hogy biztosan TCP legyen. Nekem egy két magos Cubox-i-n olyan fürge volt, hogy wifis vezérléssel azonnal reagált, míg más gyári megoldások csak vánszorogtak.
    A hátránya meg pont ez a fapadossága, van akinek ez elég, de valakinek ez kevés.

    Amikor valami új megoldást próbálok ezen a téren, akkor sokszor visszatérek a zenekockához referenciának, hogy tudjam mihez hasonlítani az új megoldást.

    Azzal egyet értek, hogy a meghallgatások mellé jó lenne mérni is, csak nem tudom, hogy mit lenne érdemes és azt hogyan tudnám kivitelezni. Mert én nem azt mérném, hogy hibátlanul ment-e át az adat (ez ugye alap), hanem ami pl. az USB csatiján kijön az adott lejátszónak, amit kap a DAC. És itt megint csak nem azt mérném egyedül, hogy mi az az adat, ami kijön, hanem pl. szkóppal megnézni hozzá a hullámformát (pl.szem-diagram mérés), megmérni a zajszinteket, zene közben, nem tesztjelekkel, csak ehhez nincs eszközöm és nem is akarok magánemberként ilyet beszerezni. :))

    Eladó: TP-Link 24-es switch, Xbox 360, Daewoo Matiz

Új hozzászólás Aktív témák