Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blattida

    nagyúr

    válasz Ragadozó #63660 üzenetére

    Már hogyne lenne úgy is kettős kábelezés? :F
    Az összekötés az erősítő termináljain mindenképp megvan, csak ugye kicsit távolabb. Ezért is írtam, hogy jumperek nélkül valamivel jobb, de a lényegen nem változtat.

    Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

  • fehér_ember

    addikt

    válasz Ragadozó #63660 üzenetére

    Láttam a rajzot, hisz olvastam is a logout-os cikkeidet.
    Én csak a mögötte rejlő dolgokkal nem voltam tisztában, ezért nem értettem az összekötő eltávolításának okát.
    Tehát ahogy már mondtam, azt hittem hogy a kettős kábelezést csupán a kábelkeresztmetszet növelése miatt végezzük és nem gondoltam volna hogy a magas és a mély szekció szétválasztása is benne van a kalapban. Habár az elég fura, hogy az erősítő kimeneten egyszer már összekutyulódott magas és mély szekciót a másik végen a jumperek eltávolításával nem engedjük újra össszekutyulódni.
    A kettős erősítésre meg csupán azt hittem hogy pl. a gyengébb teljesítményű erősítőknél vagy nagyobb teljesítményigényű hangfalak estetében használatos akár oly módon is, hogy pl. ugyanannak a sztereó erősítőnek az A és B (első és hátsó kimenetét) is felhasználjuk ugyanazon hangdobozpár erősítésére, hogy így nagyobb erővel tudjuk azokat hajtani. Itt mégkevésbé gondoltam volna, hogy külön kell a magasat és külön a mélyet erősíteni (hisz úgy tudom hogy a magassugárzó és a mélyközép energiaigénye egymáshoz viszonyítva 15% - 85%). Ezért nem hittem, hogy arra a +15%-ra érdemes feláldozni az erősítő másik kimenetét (igaz az is több mint a semmi és így a mélyre is jut még +15%).
    Most tényleg megleptetek. Szerintem egészíts ki az írásod egy kis magyarázattal, nehogy mások is tévhitben éljenek.
    És most már az sem világos, hogy akkor bi-amp-olni vagy bi-wire-ezni egy A és B kimenetes erősítőről van-e értelme egy olyan hangdobozpárt amin nem szétválasztható a magas és mély szekció, tehát amiken oldalanként csak egy pár csatlakozó van. --> Valószínűleg nem.
    Azt legalább jól értettem, hogy kettős erősítésre használható egy A+B kimenetes sztereó erősítő is, ha a hangdobozok erre alkalmasak?

    Amúgy köszönöm, hogy tisztázzátok részemre ezeket a dolgokat, nem érdekel hogy tudatlanságomat mások égőnek meg gáznak vélik. Én vállalom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák