Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • frankie!

    őstag

    válasz DDL #5561 üzenetére

    Sajnos nincsenek ezek az eszközeim itthon...
    Jó, akkor az előfokba visszateszem, viszont a végfokban kicseréltem még mielőtt olvastam volna a hozzászólásod (nem volt net itthon), és legszívesebben így hagynám, akkorát javult! Megszűnt a sávhatároltság végre, levegősebb lett a hang. Előtte más hangszórókkal kipróbáltam, hogy gerjed-e. Ha egy erősítő egy adott hangfallal és forással nem gerjed, biztosak lehetünk, hogy másokkal sem fog? :F Ami érdekes, hogy a hangerőpoti elkezdett sercegni tekergetéskor.
    Te miken változtatnál? Leírhatnád ide, szerintem sok ember örülne neki, fene tudja hány ilyen gép van az országban. A VC24/29 kondik mivel párhuzamosan vannak, ugye felül vágva és fázist tolva "szűrik" a jelet? Ezek nyugodtan kiköthetők? Ha a hibákat leírnád a rajzban, annak is rendkívül örülnék.

    A phonoja nem kell, csak nagyjelűről használom. A hangerőszabályozót gondolom zaja, nemlinearitása stb. miatt is érdemes kikötni, vagy te magának a fiziológiai hangerőszabályozásnak is ellene vagy? Mert az elvileg jó, nem?

    A puffereket korábban cseréltem már (valamivel több is került bele), de nem sikerült elűzni a fenevadat. :D Sőt majdnem az összes kondit kicseréltem a gépben. (Különben azzal az elveddel egyetértek, hogy a puffer-kapacitást nincs értelme a végletekig növelni.)
    Az nem okozhatja a brummot, hogy a trafó búg egy kicsit, és ez valamilyen módon feszültséget "indukál" valahol?

Új hozzászólás Aktív témák