Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz bkercso #27185 üzenetére

    No hát nem is azért mondtam, hogy az legyen a napi programod, hogy a füledet odatapasztva hallgasd az alapzajt, hanem mert úgy a legkönnyebb kihallani a két dugóállás közötti különbséget. :D Na de azért "megnyugtató", hogy csak-csak van valami alapzaja. Az természetes, hogy egy jó erősítőnek csak akkor hallod az alapzaját, amikor max hangerőn odatapasztod a füled, eredetileg sem arra gondoltam, hogy a zenehallgató fotelből hallod, akkor már régen baj van. :)

    (#27187) bkercso: Naná, hogy van ilyen tapasztalatom (négy saját hangdoboz vezetékcseréje, néhány másoké), sőt főleg a saját tapasztalatomból tudom, hogy az eredeti arányhoz képest mennyire el tudja tolni a hangdoboz tónusát egy nem jól (vagy jól) kiválasztott vezeték. Pontosabban vezetékpár vagy -trió, mert az ember ugyebár nem ugyanazt a vezetéket használja a különböző hangszórókhoz. Fajtára lehetőleg ugyanazt, de vastagságra biztos hogy nem. Logikusnak látszik, hogy elsősorban a vezetékek eltérő ellenállása lehet az arányeltolás oka.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák