Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz bkercso #22733 üzenetére

    Hát éppen arról van szó, éppen az a lényeg (természetesen), hogy a kettős kábelezés révén az egyes hangszórók párhuzamosan kapcsolódnak az erősítőre. A hangdoboz keresztváltója is úgy van kialakítva ilyenkor, hogy az egyes hangszórókat és azok váltóelektronikáját (általában tekercs és/vagy kondenzátor) elszeparálja egymástól, külön áramkör a két hangszóró. Tehát kettős kábelezésnél nem soros a kapcsolás, hanem párhuzamos. Éppen erről szól a dolog.

    (#22734) KMT: A hozzászólásod első részét mondhatnám nem értem, de nyilván értem, és ennek alapján válaszolom, hogy de, a szimpla kábelezésnél is. Mi a visszakérdezés célja-oka?
    A hsz.-ed második részére vonatkozólag: A banán és a villa (saru) közötti különbségtételnél el tudom fogadni, hogy a banán szélesebb elterjedtsége elsősorban kényelmi okoknak tulajdonítható, és nem feltétlen rosszabb a villa (saru) hangminősége a banánhoz képest. A csupasz csatlakozásnál ellenben szinte (vagy nem szinte) mindig jobban szokott szólni a jó csatlakozó+jó forrasztás/forrasztóanyag megoldás. Ez egyrészt tapasztalat, de gondolom meg is indokolható, elsősorban a nagyobb felületű és biztosabb érintkezés révén, ami feltehetőleg ellensúlyozza a plusz eszköz (a csatlakozó és a forrasztóanyag) közbeiktatása által okozott kárt. Az pedig tény, hogy az oxidációt ki lehet küszöbölni a kábel visszavagdosásával, csakhát...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák