Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KMT

    addikt

    válasz dudika10 #12812 üzenetére

    "50Hz alatt már nincs túl sok minden a zenében "

    Ezt így ne, mert még elhiszik! Nem kéne ebben a topikban is előhozni megint ezt, de ez általánosítás. Egyrészt attól még, hogy levágják egy zene alját, attól még lehetnek ott hangok. Másrészt sok zenében vannak 20-30 Hz körül is hangok, és nagyon jól tudnak szólni az ilyen zenék (amiket nem csonkítanak meg durván).

    Szóval az az 50 Hz jó 30-nak is, amit viszont kevés front "tud".

    "Csak zenehallgatásra én se raknék a sztereo rendszerbe mélynyomót."

    Ezt nem vitathatom, a dolog igényfüggő. Szerintem úgy, ahogy a magas hangok is, a mélyek is a zene fontos részei.

    Az igaz, hogy egy nagy álló doboz tud elég mélyet adni. De:
    1. Egy monitor tere, pontossága mindig jobb lesz.
    2. A mélyeknél nincs irányérzékenységünk, tehát tág határok közt lehet a szobában rakosgatni a ládát, így meg lehet találni olyan helyet neki, ami a hallgatási pontban megfelelő mélyátvitelt nyújt. Ezt a frontokkal nem lehet megcsinálni.
    (3. Aktív váltással le tudjuk szedni a frontok válláról a legmélyebb hangokat, amik így fellélegeznek, jobban szólhatnak.)

    Persze most nem a 30 ezres szubok esetéről beszélek.

  • AMDFan

    addikt

    válasz dudika10 #12812 üzenetére

    Most én is úgy döntöttem, hogy kialakítok egy 2.1-es rendszert zenére. Egyszerűen úgy látom most a helyzetet hogy az én ízlésemnek nagyon meg fog felelni. Több okból is erre a döntése jutottam, leírom miért, hátha valaki hasznát veszi :)

    Rövid sztori: én is onnan indultam, hogy 3 utas, de aztán hallottam a kétutas polkokat, és jobban tetszett, nem kente el annyira a mélyet, pontosabban szólt, szebben zenélt. Így lett Polkom (RTi A3). Aztán most a nyáron vettem egy AKG K601-et, ami megmutatta, hogy bizony mennyire szépen ott lenne az a 40-50Hz alatti tartomány is a zenékben, ha lenne erő a hangfalakban. Aztán összehasonlítottuk a Polkokat egy pár hivox tuningos Sound Art W2-vel. Hát a különbség nagyon durva volt. A W2-t hallgatva végre az én szobámban is van már színpadmagasság és mélység. Sokkal precízebb, pozicionáltabb minden, és hát nem utolsósorban nagyon szép és tiszta énekhangok jönnek ki belőle. Viszont "veretősebb" zenékhez nincs elég mélye, ennek sincs ereje, ráadásul a membránja sem 6,5"-os hanem csak 5". Jelenleg van nálam egy aktív reflex mélynyomó, de le fogom cserélni a jövő héten egy zártra.

    Ami egy ilyen rendszerben előny, hogy a mélynyomó ki-be kapcsolható, ha éppen olyan zenét hallgatok, vagy épp este van, vagy épp nem olyan a kedvem, és nem kell, hogy a hátamat üsse a mély. Viszont ha bekapcsolom, és normálisan van illesztve a polcsugárzókhoz, akkor alacsony hangerőn gyakorlatilag nem nagyon lehet megmondani, hogy működik a sub. Viszont a hangerő emelésével, ahol a W2-nek már elfogy az ereje mély, ott kezd el érezhetően (szó szerint) működni a mélynyomó, és bizony egy drum and bass muzsikát igencsak fel tud dobni, hogy a basszus alap rendesen ott van.

    Ha pedig lágyabb zenékre vágyom, vagy akármilyen okból nem bánom, hogy a mély a háttérben marad, akkor szépen kikapcsolom a mélynyomót.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák