Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BIGi75

    senior tag

    válasz tranceplanet #126883 üzenetére

    Elég más stílusban nyomják, nehéz megfogalmazni. A Kef olyan, mintha egy mini Tiny Desk koncerten lennék, szinte a színpadon érzem magam én is, közvetlenebb és lágyabb, finom magasakkal. Megvan a dinamika, lüktet mikor kell, nem lóg ki semmi. A Dali ehhez képest szinte szabadtéri nagyszínpad hatását kelti, és én egy vagyok a sok hallgató közül, távolabbról hallgatom az előadást. Artikuláltabb és ropogósabb főleg a magastartományban, rengeteg apró részlettel. Mikor Daliról váltok Kefre első benyomásra néhány zenénél kissé "dobozhangja" van a Kefnek, pár másodperc múlva ezt már nem érzem. Persze sok minden más is okozhatja az eltéréseket, más az elhelyezés; a Kef fali konzolon van magasabban, kisebb távolsággal. Dali állványon, hátsó faltól is és egymástól is távolabb. Dali Emotiva PT100+A2 kombón zárt mélyládával, Kef Yamaha RXA830on reflex szubbal. Kár hogy a frekimeneten mindebből semmi nem látszik (vagy lehet mindezek a benyomások nincsennek is így, csak a képzeletem szüleményei).
    Zöld=Dali, Narancs: KEF, psychoa.smoothing
    Ha bármelyiktől meg kellene váljak nem tudnám melyik újjam harapjam meg.

Új hozzászólás Aktív témák