Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • denesdr

    addikt

    válasz dgyuri0123 #111527 üzenetére

    Amíg nem ismerjük pontosan a Triangle Antal 202 (vagy a Stand Art) átvitelét, addig nem tudjuk összevetni a Studio 148 átvitelével, amiről viszont láttunk már mérési eredményt.

    Szerintem az egyedüli dolog ami zavarta pl Joe123 szemét az az, hogy a ProAc nem adta meg, hogy az alsó határfrekvencia hány dB-re értendő mínuszban, illetve, hogy az említett 20Hz alsó frekvencián mekkora hangnyomást tud produkálni az az egyetlen 6,5" mélysugárzó a D30-ban. Nem kell ezt túlgondolni szvsz.

    [ Szerkesztve ]

  • abéla

    senior tag

    válasz dgyuri0123 #111527 üzenetére

    Azért ezt a múltkor linkelt ProAc-ot elvitték, mint a szél!
    (hiába ezt a szegmenst nem érzem, -sajnos- nem a sajátom, így jól mellé-prognosztizáltam, miszerint nem olyan jó ajánlat :B )

    Egyébként ezt a speaker kálváriám most kicsit elengedtem.

    Helyette rámentem az akusztikára/EQ-ra.

    Elcsatolást kicsit megbolygattam: az 1-1.5-1cm-es gumi/márvány/parafa szendvicsre rakott iso-szivacsot kivettem a BW-k alól és gumipöcköket raktam a parafára: ezzel a mély terjengőssége csökkent, határozotabbá, feszesebbé, megfogottabbá vált. (ezen felbuzdulva rendeltem "occo" Viablue gumikat, nna nem az ufót, akkor már alukorongot esztergálok majd én hozzá :D )

    Kivettem a közvetlen a hátam mögötti, falra ragasztott 1,5mˇ2 csücsiszivacsot(a többi maradt): a mélytöbblet és a zene "szárazsága" csökkent, gondolom a szivacs leginkább a magas/magas-közepet nyelte, így lett vele egy relatív mélytöbblet, na ez most javult és hát úgy néz ki, kell az a kicsi visszhang is az életszerűbb/zeneibb élményhez :K .

    És szentségtörésként megtekertem a erősítő EQ magas potiját kb 1/4-ig, ezzel érdekes módon leginkább a -nekem hiányos- középszekció profitált (ok, már feljebb tekerve jött a sipákolás ;) ).
    A subbal a parametricEQ/beállításokat is újrabogarásztam, mert az még a Gold 100-zal volt összelőve. (3 külön állás elmentve, meglepően jól működik egyébként az összsimítás)
    Na és éjszaka halkan hallgatva(főleg film/beszéd) meg benyomom a lúdneszt, nyehehe. ;]

    Ezeket egyébként zeneszámonként, forrásonként érdemes állítgatni.
    Hiába, nem csak a zene/zaj jellege, de a keverés/hangmérnök sem egy homogén massza. :K
    Így kb. a korábbi V-karakterből lett egy nem mélybe szaladó U és talán a kecsege hifi-bogarat is elhajtottam ...egy időre.

    Dißnäëß : jaja

    Jorgi Kormi: néztem kb annyi mint itthonról netto ár(mármint az akciós), szval nekem mindegy kb. honnan jön; nyilván van máshol is probléma, de erről talán gyakoribb volt itt-ott, azt' lehet már a kogni-disszo-redu is kopogtat az ajtón ;)

    [ Szerkesztve ]

    hootka!

Új hozzászólás Aktív témák