Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz denesdr #110589 üzenetére

    ..
    Teljesen másik végén fogod a kötelet, de amíg mászol rajta, lelked rajta. :U
    Én nem török pálcát mások módszerei felett, elmondtam a véleményem, kértem, mint Szalacsi, hogy "kérem kapcsolja ki".

    Nem hiszek abban az irányban, amit említesz, vagy totál félreértjük egymást. Abban a cookbook-ban hiszek, amit linkeltem, és még csak véletlenül sem gondolok akusztikus váltásra, mert számomra értelmezhetetlen ennek fogalma, ha pedig értelmezni akarom, több negatívat látok benne, mint az elektronikusban, úgyhogy én maradok szigorúan monoton módon azon állásponton, hogy a hangszórókat nem kergetjük a határig, se a doboz, se a saját, se semmi határáig, a hangszórókra nem teszünk ki olyan jelet, amit már nem kéne lesugároznia (de mégis megteszi, mondván, akusztikusan majd lekeverjük, wtf), szóval számomra a téma a nullával való osztás esete.

    Magyarázni meg hiába magyarázom az impedanciamenet passzív váltóra gyakorolt hatását és hogy ez mennyire fontos, nem ment át, vagy ha igen, 0 reakció, tökfélre vitted erősítő irányba (aminek e kontextusban mi keresnivalója volt itt nemtom), szóval egyelőre úgy érzem, széllel szemben hugyozok és nullával osztok.

    Ismétlem, egyiket nem szeretem, másikat meg nem tudom.

    Ha Ti igen, csináljátok, és tapsikolni fogok hozzá, hogy mekkora király.

    Hozok egy példát link nélkül: nem egy BG planár középpel és középmagassal épít PS Audio, GR Research, és sokan mások még biztosan. Hogyhogy nem, nem egy olyan hangszórójuk van, aminek görbéje közel sem flat, hanem 6dB/oktáv körül nő. Eléb* az ember egy kondit, és jónapot, egyenes lett. És ez csak a kondi, egy korrekciós tag, nem a váltó maga.

    Én értem, hogy Ti mindent IS meg tudtok oldani nagyon ügyesen mindenféle non-textbook váltóval, de engedtessék meg, hogy én a textbook mellett tegyem le a voksom, mert bevált, úgy, hogy full vakon vagyok az akusztikus váltásra, figyelmen kívül hagyok mindenféle akusztikus váltást, mert váltószűrő elmélet tantárgyon ilyenről szó sem volt, és hogyhogy nem, amiket eddig építettem, nem lett "figyelmen kívül hagyott random akusztikus váltódás" miatt elb*va a karaktere.

    Ez így számomra elég érthető.

    Szóval csináljátok a műanyag asztalokat, ötvözzétek krómmal, üveggel, én az az asztalos vagyok, aki a rusztikus, jó masszív tölgy asztalt faragja, és úgy látom, kicsit ki-zoom-olva mindkettőnkre külső szemmel nézve, hogy Te azt nem érted, én miért csinálok valamit úgy, ahogy, és hogy az mitől lehet jó, én pedig azt nem, amit Te írsz.

    Ez így meddő vita, lásd széllelszembe, és már pár órája próbáltam elengedni, megpróbálnám - engedelmeddel - ismét. :DDD :R :R :R

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

  • ozzy711

    őstag

    válasz denesdr #110589 üzenetére

    itt egy példa egy pofonegyszerű, elektromosan másodrendű szűrést használó, akusztikusan negyedrendű váltási átvitellel operáló, bárki által utánépíthető hangsugárzóról: [Zaph SR71]

    Erre mondják, hogy ilyen átvitel csak a mesében létezik!

Új hozzászólás Aktív témák