Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz Panthera #107239 üzenetére

    Szerintem az, miért ne lenne. Ôk pl. elvbôl elzárkóztak a veszteséges MQA elôl, a cikket elolvasva errôl, engem megvettek kilóra, hogy dedikáltságuk a hifi irányába összehasonlíthatatlanul jobb a Tidal-nél.

    Ott van veszélye esetleges "kamunak", ahol se az elôadó, se annak kiadója (ha van) nem ad ki veszteségmentesen (CD, flac) albumot, hanem csak 320 mp3 / 256 AAC.., mixcloud, soundcloud, stb.

    Sajnos sok Oakenfold mix van pl. ami legendás zene, de mivel albumként sosem lett kiadva, a veszteségmentessége kérdôjel. Ha kiadta volna, ott pihenne a 16/44.1 (minimum) a kiadó nagy zenetárában, ahonnan megkaphatja maga a streaming szolgáltató is.

    Pedig az alkotónál ott a cucc a saját merevlemezén losslessben, 101%. Akkora hülye nem lehetett egy BBC, hogy mp3-ba tette át egy két lemezjátszós analóg felvétel wav-jait, 1999-ben, amikor az 1994-es másik, szintén BBC-s legenda mix-et már CD-re tették.

    Amúgy értelek, mindezektől függetlenül én is néha aggódom kicsit, de ez van.
    Én alapvetően nem szeretem a streaming-et. Egy undorító üzleti modell, undorító függőség, undorítóan kis pénz aránytalanul hülyén elosztva a művészeknek, szóval amit a "buta tömeg" zabál, az kaszál, a többi meg éhenhal. Szar az egész, és ha megszűnik a neted, ott vagy, hogy na mit hallgassunk. Amiért éveken át fizettél havidíj formájában, huss ..........

    De sok magánember ezt ugyanúgy nem hajlandó belátni, ahogy cégek sem, hogy a felhő és az abba menetel mekkora üzemeltetési (és pénzbeli, kontrollbeli) kockázatot jelent a vállalati IT-ban.

    Én azt mondom, mindenkinek magánügye, de akinek telik többszázezerre, többmilkóra hifi-re, ne pampogjon arról, hogy akár online store-ban, akár Media MArkt-ban drága a FLAC, drága a CD. Vegye meg, az az övé onnantól és a kőkorszakba visszaesés esetén is tudja hallgatni, ugyanazon a jól megszokott felületen, nincsenek változtatások, eltűnések, variák, meg persze a függőség köldökzsinórral valami távoli felhőtől, és ez csak a zene, mennyi minden cloud-ban van már most is, email-el kezdődött (hotmail, freemail, csak akkor még nem cloud-nak hívtuk ugyanazt :U ) és most jön a VR, a metaverzum, a lópikulatudja mi még. Mindegy, csak Téged egy folyamatos pénzszivattyú minél több ponton támadhasson és kapcsolódhasson Rád, hogy konstans ellátást biztosíts annak a túloldalnak, aki kénye-kedve szerint rendelkezik maximális kontrollal a fogyasztott szellemi termék és annak rendelkezésre bocsájtása felett.

    Hányok az egésztől, őszintén.

    CD, FLAC. Merevlemezre, NAS-ra, akármire.
    Az itt van a szobámban, enyém, és változásmentes, jól megszokott eszközömön játszom le akár milliószor is, abban a békés - és valós - hitben, hogy ezt bármikor megtehetem egyébként. Ez a streaming-nél totál nincs meg, és minden egyes hónappal egyre drágább az, amit hallgatok tőlük. A választék nem érdekel, irdatlan nagy, az ízlésem pedig nagyon nem befogadó tartós hallgatásra (mondjuk úgy, erős a szűrő), szóval kevés jön át igazán nekem, és válik kedvenccé. A Qobuz ezért jó, mert ötvözi a letöltős-megvevős üzleti modellt a streaming-el. Szóval először hallgatózok, és ha tetszik valami, de nagyon, akkor lehúzom egy kis plusszért (amire kedvezményem van ahhoz képest, mintha streaming előfizu nélkül venném) és szép angolosan, mert magyarban nincs ilyen: peace of mind. :K

    Totál Mátrix fele halad a világunk ezzel az online-osdival. :(((
    Na de nagyon elkanyarodtam, sorry.

    [ Szerkesztve ]

    POKE 16017,44 ..... SYS 2077

Új hozzászólás Aktív témák