Új hozzászólás Aktív témák

  • J97

    tag

    Üdv.!

    Kollégámmal beszélgettünk a hifikről, neki egyébként elég jó rendszere van otthon, McIntosh előfok, végfok, dali hangfalak. Illetve van neki egy pár [SAL 2610F] hangfala, onkyo erősítővel. Erősítő pontos típusát nem tudom. Az utóbbit ajánlotta fel megvételre 40 ezer HUF -ért cserébe miután említettem neki, hogy későbbiekben fejleszteném a rendszeremet. Nekem jelenleg Genius SP-HF 1255A teljesít szolgálatot többé kevésbé megelégedésemre. Főleg miután kapott két hangfalállványt, azóta a stereo tér kiszélesedett, megfelelő elhelyezéssel jelentősen mérséklődött a mélyhangkiemelés is. (Ez volt a legutóbbi fejlesztés. Szerintem nagyon sokat hozott hangzásban!) Következő lépcsőben valami olcsóbb két utas 5" monitorhangfalakban gondolkoztam. Pl. (M-Audio BX5a D2, Prodipe, esetleg Mackie) ez lenne a fő irány, kollégám viszont próbál terelni az állóhangfalak vagy polcsugárzók és erősítő párosok irányába. Kifejtettem neki az aggályaimat a hangfalaival kapcsolatban és ebben szeretném ha megerősítenétek, hogy jó-e az elgondolásom. Véleményem szerint a 2 SAL állóhangfallal a jelenlegihez képest is jelentősen veszítenék a stereo térből. A beépített "sub" miatt, ami a kolléga szerint 200 Hz -től lép működésbe a hangkép tisztaságát és részletességét veszíteném el. Nem beszélve arról, hogy szerintem ezekhez a hangfalakoz egy 8-10 m2 szoba kicsi is, amiben ez használva lenne. Sajnos meghallgatni egyelőre nincs lehetőség, mivel ezek az eszközök kolléga nyaralójában találhatóak és csak vételi szándékom komolyságának jelzésével utaztatná őket haza. Azt most nem is nézem, hogy kínai hangszóró a SAL, hiszen az M-Audio is kínai OEM gyártóval készíti a BX5 -öst, illetve a Prodipe is az. Vélemény?

    Minden nap egy alma és a doktor al ma. | Kirby a parancsnok!

Új hozzászólás Aktív témák