Új hozzászólás Aktív témák

  • ozzy711

    őstag

    válasz #71562240 #35512 üzenetére

    Csak hogy felmelegítsem a témát: a basszus tartomány ( ezen belül is a 150- 200 Hz ) feletti hangszínszabályozásnak én is ellene vagyok, de képtelenség süketszoba szintű akusztikai körülményeket ( de még csak megközelíteni sem ) biztosítani az említett tartományban. ( egyébként az efelettiben sokkal könnyebb megközelíteni, mivel "emberibb" méretben lehet készíteni hangelnyelőket, diffúzorokat megfelelő "ft" faktorral ;] ).
    Ilyenkor két lehetőség marad: vagy elfogadod, hogy bizonyos mély frekvenciás hangok erősebben vagy gyengébben szólnak az elvártnál ( de főleg a gyengébbekkel van a bajom, mert az erősebbeket basszuscsapdával még csak-csak be lehet fogni ) és élvezed a "natúr" hangzás minden előnyét, ( és hátrányát a mély tartományban ) vagy kompromisszumot kötsz és egy grafikus eq-val némely mély frekvenciánál néhány dB-t emelsz és egy teljes értékű hangzásnak örülsz.
    Nekem a második a nyerő. :P
    De úgy látom, hogy másnak nincs ilyen irányú gondja, ( vagy diszkréten hallgat róla ? ) így akkor részemről ennyi.

Új hozzászólás Aktív témák