Új hozzászólás Aktív témák

  • Muki94

    aktív tag

    válasz Speeedfire #22109 üzenetére

    Olyan ic-im vannak, egyenesen plasztik tokos Sanyok.
    Őszintén szólva rühellem a hangjukat :B

    Lehet, hogy téves a feltételezés, de minőségi koax interconnect kábelek esetén nem szed össze mindenféle zajt, a megfelelő árnyékolásnak köszönhetően, és nem keletkezik interferencia sem. Persze a csatlakozók vígan kapkodják a rendszerbe a nagyfrekvenciás zajokat, de istenem, költözzünk az Északi-sarkra? De ha belegondolok, a pc tápja ( és minden kapcsolóüzemű táp) kegyetlenül termeli ezeket...

    nekem is szemet szúr a túlméretezés! DAC-okra 80-120VA-s toroidok, végfokokban Farádnyi kondik... szép, valóban, de semmi szükség rá

    bkercso:
    Tudom, hogy nem kell elosztott paraméterű áramkör ahhoz, hogy szükséges legyen okosan tervezni a nyákot. :K
    Valamiért nehezen tudok megbarátkozni ezzel a digitális szemlélettel (nézzétek el, most vagyok szakközépben 11.-es, alapjaim hiányoznak a megértésben):
    tegyük fel, van egy DAC. A digitális részen levő huzalozás a jitter szempontjából fontos, minél rövidebb utak, és kevesebb forrasztás, illesztés, annál kisebb jitter.
    De itt mennyire számítanak a környezet zajai? Trafó szórt mágneses tere például?
    Analóg résznél tudom, nagyon bosszantó jelenség.

    Tristis:
    Ezt most cinikusan mondtad, vagy kioktatóan? :DDD
    Pl, rock zene: Metallica, az trash metal. Durva zúzásokhoz precíz, zárt doboz kell.
    Egy nagy tehén hangfal, bassreflex rendszerrel, mikor hozza nekem ezt? :Y

    Csütörtökön kezemben lesznek a Sound Art ládikák, de a végfokkal foglalkozni se időm, se kedvem :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák