Aktív témák

  • Kensei96

    csendes tag

    Szép estét mindenkinek!

    Szeretném a segítségeteket kérni a memóriámmal kapcsolatban.
    Asus sabertooth 990fx r2.0 alaplap
    FX 8320 proci, nincs húzva, 3,5 Ghz
    HyperX 2x4GB 1600Mhz RAM
    Videokari az egy ősrégi asus nvidia gts 450 mivel régebben elromlott az AMD R9 270X videokártyám, állítólag driver miatt.
    Intel 120 gigás ssd és egy WD green 2 terás vinyó
    chieftec 600W táp

    Na a probléma az hogy a windows 8 giga ramot lát és abból 3,90 giga használható csak. A bios 4 gigát lát csak. Kipróbáltam már hátha csak ki van mozdulva valamelyik annyira hogy ilyesmi hiba lépjen fel, de ez valószínűtlen, azért megpróbáltam. Kipróbáltam minden egyes foglalatot, ide-oda rakosgattam a ramokat, akkor sem volt jó és ugyan úgy csak 4 gigát látott a bios. Külön is egymagukban megpróbáltam a ramokat, mind a két ram működik. Dual channelben kéne lennie ehelyett mégis csak 1 ramot tud lekezelni a rendszer.

    Megpróbáltam visszaállítani optimized defaultra is, az se segített. Az elemet igaz nem ajánlatos tudtommal de kivettem és visszatettem hogy resetelődjönenek a dolgok. Volt egy kis gond a vinyók kezelésével, megcseréltem a sata kábeleket akkor látta mind a kettőt. Akkor betöltött a windows és 8 gigát látott. Mentem barátokkal Overwatchozni és kifagyott. Betöltött a windows és megint 3,90 gb használható ramot írt.

    Mi lehet a probléma? Hardveres vagy szoftveres és esetleg a windowsban kell e valamit csinálni? Vagy alaplapi probléma?

    A válaszokat előre is köszönöm, nagy segítség lenne :)

Aktív témák