Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Padree

    senior tag

    Üdv!

    Szerintem vinyó hiba, ezért tőletek kérek segítséget:

    Fater ASUS A6U notija nagyon "be van lassulva", hosszú percek míg feláll a rendszer, betölt a MSN stb., működés közben sem egy kapkodó idegbeteg... Már minden létező dolgot ellenőriztem: vírusok-trójaik: tiszta, vírusirtók - rendben, fölösleges induló alkalmazások letiltva, CCleaner, defrag futtatva. Szoftveresen rendben levőnek tűnik. Memóriát próbaképpen bővítettem 512->768MB de semmi változás (Win XP). Vinyó volt a következő tippem: HDSentinel: 100% / 97% - élettartam alatt volt 5 szektor amit ellenőrzött de rendben levőnek talált, amúgy semmi, hőmérséklet 46fokos. UDMA 5 működik.

    HDTune próba:

    Ha jól értelmezem a grafikont, a lemez elejétől számított 1GB környékén az olvasási sebesség visszaesik kb. 4MB/s-re, az amúgy sem gyors 25MB/s-ról, a tesztet többször is lefuttattam, mindig ott van a "jelenség". Az első 1GB környékén valószínűleg rendszer állományok vannak (vagy windowshoz tartózó alkalmazások) - ez talán indokolhatja a gép "lomhaságát".

    2 kérdés:
    - okozhatja a fent említett 1GB körüli negatív csúcs a rendszer lassúságát?
    - 20-25MB olvasási sebesség egy IDE csatolós, kb. 3-4 éves, 5400at pörgő noti vinyótól elfogadott sebesség?

    "I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

Új hozzászólás Aktív témák