Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RPZ

    tag

    Sziasztok!

    Egy hete vettem egy 8TB-os WD-redet (WD80EFAX) és sztem botrányos amiket csinál, nagyon örülnék ha ti is tudnátok véleményeket mondani (ennél nincs jobb topik, ahová tehetném ugye?)!

    Szóval a vicc az, hogy a gyors hdd sentinel önteszt tökéletesen lefut, a smart szerint minden tökéletes. Másoltam rá pár TB-ot, minden remek. Sztem üresjáratban ill. olvasáskor, íráskor is nagyon remek kis szolíd hangja van.

    DE! Ilyet még soha nem láttam:
    Minden szép lenne, de másolás után pár perccel elkezd erőteljesen dolgozni, elég rusnya kerregő hang mellett (ami hangosabb, mintha írna), és nem akarja abbahagyni! Eközben nem villog az írást/olvasást jelző led (egy külső házba raktam egyelőre), és csak dolgozik dolgozik, de a mi a fenét csinál??? Elvileg üresjáratban kellene lennie, nem megy semmilyen folyamat a windowsban.

    A videoban 21 mp-nél befejeződik az írás. Utána még 1:48-ig villoggat, ki tudja minek, de 2:05-től indul a probléma.
    [link]
    Még jobban meghallgatható a rusnya kerregés itt.
    [link]
    Magától nem hagyja abba, néha még eltávolítani sem lehet, mert azt írja, h alkalmazás használja.

    Látott már vki. ilyet?
    Szar a vincsi és RMA-zni kell?
    Előre is köszi!

  • RPZ

    tag

    válasz gaben22 #49400 üzenetére

    Köszi a válaszokat :) !
    Írtam, h nem villog az i/o-t jelző led miközben ezen botrányos tevékenységet folytatja, de azért megnéztem a windows erőforráskezelőben ill. process explorerrel, és eközben tényleg nincs használatban az a lemez.
    Indexelés nincs bekapcsolva arra a lemezre, vírusírtó kikapcsolva, defrag nem lehet.

    Ergo csak valmi saját belső baromsága lehetne, de a kérdés az, h van-e ilyen rutin ami így elkezd dolgozgatni vmit magában saját kútfőből. Kb 8-10 percnél tovább még nem hagytam kerregni, meg ebben a házban a hőmérséklet is felkúszott 44-ig, most beraktam a PC-be ott kap rendes hűtést is.
    Most másoltam rá egy adagot, meg is jelent rá 1,5 percre a kerregés (nagyon rusnya, olyan mintha erőteljesen végigkeresné az egész felületet), kb. 2 perc után most abbahagyta.

    Lehet ez valami rendeltetésszerű rutin? Kb. ebben tudok reménykedni, csak ilyet még nem tapasztaltam egy hdd-nél sem, bár ezek a héliumosak más jellemzőkkel bírnak.

    Jarod1: igen, ntfs-re formázott (a külső házban nem volt venti).

Új hozzászólás Aktív témák