Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tomi84

    aktív tag

    Észrevettem egy érdekes jelenséget egyik vinyómmal kapcsolatban, kíváncsi volnék hozzáértők véleményére :)
    Üzemeltetek itthon egy kisebb kiszolgálót, többek között fájlszerver funkciót is betölt.
    Az egyik RAID5-ös tömbben 4db SEAGATE BarraCuda 2TB ST2000DM008 HDD van, ezen tárolok kevésbé fontos/pótolható adatokat. A tömb egy Dell Perc H710P (LSI 2108) vezérlőn van. Nem flash-elt, gyári Dell firmware és driver. LSI Megaraid controller-t és HDD sentinel-t használok monitorozásra, minden, mindig ződ, mindent jónak és egészségesnek mutat. Consistency check ütemezetten, gond nélkül lefut, HDDS állapotok 100/100, SMART hiba nincs, loggolt hiba nincs.
    Nemrég egy takarítás után nem tettem vissza a gépházat és érdekes vinyó kattogást hallottam. Nem egészségtelen hang, olyan mintha leállna majd újraindulna. Csekkoltam sentinel-ben, sajnos jól hallottam a dolgot: 4 vinyóból 3-nál az újraindulások száma 77, 1-nek 470. Garancia ugyan már rég lejárt, de mivel semmi hibát nem mutat (ezen kívül) egyébként se mennék vele semmire. Találkozott már valaki hasonlóval?

Új hozzászólás Aktív témák