Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bacsika

    csendes tag

    A segítségeteket kérem !
    A napokban vettem egy SAMSUNG HD103SJ típusú 1TB-os winchestert, de a gépem nem fogadja el, holott már van nekem még egy pontosan ugyanilyen tipusú winyóm, ami rendben múködik.A winchester dokkolóra gyanakodtam, de miután beszereltem a számítógépbe rájöttem hogy a winyóval van gond.Visszavittem ahol vettem.Kaptam egy másikat(ugyanilyent),de az ugyanezt csinálja.Érdekes módon ha az eszközkezelőben engedélyezem, akkor látom a winyót, és meg is tudom formázni, de a probléma továbbra is megmarad.Amikor látom a lemezkezelőben és rámegyek az intézőre, akkor hirtelen eltűnik.Új hardver varázsló azt írja ki hogy : "Nem lehet telepíteni a hardvert."--ez az üzenet gyakorlatilag folyamatosan kiírva van, amig megy a gép.
    Eszközkezelőben pedig : "Az eszköz illesztőprogramjai nincsenek telepítve. (Kód: 28)"
    Amikor telepíteni akarom, akkor az előző üzenet ismét:"Nem lehet telepíteni........."
    A commanderrel rámásoltam szépen ettől függetlenűl amit akartam, mert csak a gépem szarakodik vele.A BIOST is frissítettem, tehát azzal se lehet gond.
    Alaplapom : MSI P965 Platinum.Op.rendszer:XP SP
    Segítsetek !!!

  • bacsika

    csendes tag

    válasz Imco #14424 üzenetére

    A táp nem valószínű hogy hibás, mert ugyanilyen típusú winyóval a dokkoló vígan pörög.
    A Sentinel-el kapcsolatos kérdést nem telljesen értem, de tegnap, amikor be volt szerelve a gépbe a winyó, akkor a Sentinel látta és mindent rendben mutatott(hőmérséklet,SMART fülön is minden OK stb...)Ma már nem, de annak az az oka, hogy USB-ről más winyót sem lát a Sentinel, de ezzel sosem volt gond.Arra is gondoltam már, hogy valami ütközési probléma lehet talán, de ha átnevezem a Partríció betűjelét olyanra amilyen még tuti nem volt, akkor sem oldódik meg a probléma.Most példáúl az eszközkezelőben az USB-s részen engedékyeztem, és erre a lemezkezelőben mindent rendben mutatott,de az előző hozzászólásomban említett Új Hardver varázsló szövege folyamatosan megy, és az eszközkezelőben a lemezmeghalytóban a felkiáltójel továbbra is - az engedélyezés ellenére-bent marad.A BIOS-t tegnap néztem(Amikor be volt szerelve a gépbe),és nem látta a winchestert.Kábel hiba szintén nem lehet, mert a gépben SATA új nem használt kábellel próbáltam, és természetesen a belső táp kábellel.Viszont a dokkoló esetén a dokkoló saját tápjáról, ami nem lehet hibás mert a másik ugyanilyen típusú winyót vígan hajtja.

  • bacsika

    csendes tag

    válasz bacsika #14426 üzenetére

    Úgy látom súlyosabb a probléma mint hittem.
    Most már sehogyan sem látom a winyót.Többször újraindítottam, az eszközkezelőben most már hiába engedélyezem.Úgy néz ki,hogy ha adatokat akarok ráírni akkor mindíg be kell szerelnem a szám.gépbe, majd úgy síkerűl az írás.Majd eltávolítom a gépből, és amire használom Mutimédiás winchester tárolóhoz való USB csatlakozással a rámásolt filmeket meg tudom nézni.Egyébként a Multimédiás tárolónak semmi problémája nincs a winyóval.Aztán még az is eszembe jutott, hogy a tele 1TB-os winyó anyagát egy az egybe rámásolom, aztán beteszem a multimédiás tárolóba és ezzel a problémát átmenetileg megoldottam.Persze ha letörlök róla anyagot, és annak helyére akarok másolni, akkor kezdődik minden előröl.
    Az biztos, hogy én SOHA AZ ÉLETBEN nem veszek többé SAMSUNG winyót az egyszer biztos! Igaz hogy ez már az ötödik, de egyben az utolsó is !

  • bacsika

    csendes tag

    válasz Imco #14429 üzenetére

    XP SP2-es az Op.rendszer.
    Másik gépen rendben volt, mert a boltban, ahol vettem ezt is, és az előtte lévő cserélt winyót is látta az ő gépük, amin nem tudom milyen Op.rendszer volt.
    Még azért kipróbálom azt, hogy kiveszem a gépemben lévő "tároló" winchestert átmenetileg, és berakom helyére ezt, azután meglátom mi lessz.

Új hozzászólás Aktív témák