Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adalbert1

    veterán

    Hát akkor sorjában megpróbálok visszaemlékezni, viszont pár régi adat pontosságában nem vagyok biztos...

    Amikről nem tudok pontos model id-t, ill. ennél jobban számszerűsíthető értékeket.

    Valamilyen 260 Mb-os winchester (ha jól emlékszem wd), erről megdöglött vagy 20 mega, de utána még évekig kifogástalanul ment.

    Quantum 7,6 Gb-os winchester, 3,5 évig rendszervinyóként használva, utána rackban, olyan 2 éve adtam el, állítólag még ma is megy.

    Ibm 60 Gb-os winchester, 2 évig rendszer vinyó, utána csak adattárolásra használva, olyan fél éve adtam el még működőképes állapotban.

    Amikről tudok:

    Seagate ST3120022A 120 Gb-os ide hdd. A hard disk sentinel szerint 571 napot és 5 órát ment eddig, performance/health 100%. (és ebből nagyon sok időt egy rosszul szellőző hűtés nélküli codegen házban rendszervinyóként).

    Western digital WDC2500KS-00MJB0, 250Gb-os SATA II-es hdd. 69 napot és 17 órát ment eddig, performance/health 100%. (ő már a gépbe szerelése óta rendszer vinyó).

    Egy Samsung 120 gb-os ide hdd. Mivel usb-s rackben van, így most nem tudom kiolvastatni a fentebbi értékeket róla, de eddig semmi probléma nem volt vele (kb. 3 éves, adattárolásra volt használva világéletében).

  • adalbert1

    veterán

    válasz TeeJay #38 üzenetére

    Ugyanolyan hdd-nk van. :)
    Valszeg ez egy jól sikerült széria lehetett, mert nekem is hiba nélkül megy már évek óta (jó, tudom 2 darab még nem egy reprezentatív minta).

Új hozzászólás Aktív témák