Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • madgie

    titán

    válasz WonderCSabo #11536 üzenetére

    Sajnos nem. Valahogy a GTX460 a gyanús nekem, lehet végigzongorázok pár drivert.

  • PongiBandi

    tag

    válasz WonderCSabo #11536 üzenetére

    Hát valahogy úgy, ahogy azt a Splash Pro csinálja, a technikai részleteit nem tudom, nem is érdekel. Azt viszont tudom, hogy én korábban kb 4-5 évig az MPC (később MPC-HC) + ffdshow + AviSynth képjavító algoritmussal néztem, méghozzá az egyik legjobban bevált AviSynth sript-el (Seeshaw/Spresso), ráadásul 720p forrást néztem ezekkel, nem gagyi divx-eket vagy dvd-ket. Akkoriban (értsd: évekkel ezelőtt) ugyanúgy volt aki nem értette hogy minek filterezek én 720p cuccot, "azon már úgysem lehet javítani", hiába csináltam screenshot-okat, nem akarta meglátni. Innentől fogva én ezen nem rugóztam többet, mindenki azt hisz és lát amit akar, az a fontos, neki jó legyen :K

    Viszont ez a Splash Pro még rátesz egy lapáttal, és bizony be kell vallani, az AviSynth-es script-nek is odaver, ráadásul úgy, hogy közben a 24 képkockából 60-at interpolál (Motion²), amit az AviSynth is tud, csak éppen vagy a Seeshaw/Spresso képjavító script megy, vagy a framerate többszöröző, a kettő együtt semmilyen konfigon nem volt képes működni nekem, talán egy 8 magossal elmenne, de ezért meg felesleges ilyet venni, mikor itt a Splash Pro.

    Ha viszont valaki pl nem kedveli a Motion² által elért folyamatos mozgást, mert szappanopera szerű élményt okoz neki, ami levon a film "eredetiség élményéből" (mondhatni művészi értékéből) azt meg tudom érteni, ez ugyanis már ízlés dolga. De hogy hol van több részlet, és hol élesebb a kép, az már nem (max nem tetszik...)

Új hozzászólás Aktív témák