Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • st6969

    őstag

    válasz Argos #39317 üzenetére

    "Illetve érdekelne, hogy az indukciós főzőlaphoz mennyire ragaszkodjak, jobb annyival, mint a kerámia vagy nem?"

    Javaslom, hogy emellett tarts ki. Gazdaságos technológia, kényelmes, biztonságos, könnyen takarítható. Megfelelő edénykészlet viszont kell hozzá (le tudod ellenőrizni, hogy ami most van otthon, az megfelelő-e: tapad-e az aljára a hűtőmágnes...Ha igen, jó eséllyel megfelelő. Legyen rajta nagy (min. 21cm) vagy összevonható főzőzóna.
    Volt kerámialapos tűzhelyem is, de sokkal jobban szeretjük az indukciósat, soha vissza nem térnénk a kerámialaposra. Amper legyen elég, erre nagyon figyelj, villanyvezeték min. 2,5mm2, de inkább 4mm2 tömör réz, vagy 3 fázis.
    Sütő: legyen teleszkópos sütősín, pirolitikus tisztítás.
    Márkákat nem nagyon ismerem, remélem majd írnak mások, én anno Ikeában vettem, mert olcsó volt és 5 év garit adnak, most is ott kezdeném a keresést. Lehetséges, hogy olcsóbban jössz ki, ha külön-külön gépet veszel, akár szettben.

  • M43g

    aktív tag

    válasz Argos #39317 üzenetére

    Örs IKEA-ban 60 körül kapható alap indukciós, 5 év garival. Szerintem megéri, retronak nem retro.

  • julius666

    addikt

    válasz Argos #39352 üzenetére

    Ha még érdekelnek tanácsok:

    Amperre tényleg érdemes figyelni, de azért nem annyira kritikus mint sokan gondolják. Ha nem 50 éves az elektromos hálózatod, akkor valószínűleg nem lesz gond. Az érték amivel számolni szoktak az a maximum fogyasztásra érvényes, ha mindegyik főzőhelyet csutkára nyomod. Mi több mint 3 éve indukcióssal főzünk, olyanra sem emlékszem, hogy egyszerre két főzőhely csutkán ment volna, nem hogy mind a három (amivel anno a felújítást végző vállalkozó riogatott, hogy folyamatosan le fogja majd verni a biztosítékot).

    Egyébként ha nem hatalmas konyháról beszélünk, ahol rengeteg a hely (és fontos lenne az összképbe is egy főzőlap), én javasolnám neked, hogy ezeket a beépítős főzőlapokat felejtsd el. 50-60e forintos fekete platnik helyett vegyél az Ikeában egy-két kis mobil főzőlapot (10e körül van darabja), amit főzés után szépen fel lehet akasztani a falra, extra helyet nyerve a munkalapon. Nyaralóba ilyet vettünk és piszkosul elégedett vagyok vele, baromira bánom már, hogy otthonra beépítőset vettem. Simán leadja ugyan azt a teljesítményt mint a beépítősöm, nem kell aggódni attól, hogy gagyi lenne (nyaralóban ótvar egyébként az elektromos hálózat, de egy ilyet elvisz az is simán).

    Sütő: teleszkópos sín kötelező. Normál sín nem is kell bele. Nem is értem olyat miért árulnak még.

Új hozzászólás Aktív témák