Új hozzászólás Aktív témák

  • st6969

    őstag

    válasz edeleny #59894 üzenetére

    "Háromszög alakban felragasztottam egy egy darab nikecellt. Nincs többé penész. "

    Anno 10 éve, hogy szigeteltünk, mindenki óvva intett attól, hogy belülről szigeteljünk, mondván, hogy a hideg és a meleg továbbra is a fal belső felén fog találkozni, így a pára is ott fog lecsapódni és penésszé alakulni, legfeljebb a polisztirol laptól nem látjuk majd.
    Én ezt elhittem, persze lehet, hogy létezik olyan technika, amivel belső szigetelés mellett is meg lehet előzni a penészesedést, nem tudom. Jó lenne, mert az sokat segítene abban, hogy ne "sugározza" a hideget a külső fal.
    Ami egyébként nekünk rengeteget segített, és így már nincs penészesedés:
    - napi min. 2x alapos szellőztetés (-10°C-ban is, nem számít, ha lehűl a lakás, gyorsan visszamelegszik)
    - résszellőző használata 0/24-ben minden ablakon (45°-os kilincs állás)
    - külső EPS szigetelés + födém szigetelés + aljzatbeton alatti hőszigetelés
    - szárítógép beszerzés
    - külső falon lévő szekrény és a fal közé 10cm távtartó szerelése, ahol lehet (északi falon mindenképp)
    - nem ingadozó hőmérséklet (ez kicsit fájó volt, mert többet vagyunk távol, mint amennyit otthon), 0/24-ben 22°C-ot tart a kazán, ami persze a helységek adottságai és a fűtésrendszer tervezése miatt a valóságban 21,5-22,5 között szór. Ha fázunk, akkor fél fokkal fentebb veszem, az elég is.
    (fürdőszobában, nagyon eldugott sarkokban még elő-elő fordul, de alig látható, azt lefújom, mást nem tudok tenni)

Új hozzászólás Aktív témák