Új hozzászólás Aktív témák

  • dm1970

    tag

    válasz #94529552 #29726 üzenetére

    Köszi!

    Igazad van, ezt benéztem.
    De a 10%-k így is megállja a helyét (fehéret akarok venni az egy picit drágább).
    Sőt a kérdés most már így aktuális:
    Az olcsóbb Elux 5 év vagy az AEG 4 év garival éri meg jobban (szerintem tudásban ua nyújtják, de majd beugrok a márkaboltba infóért).
    Elég sokszor olvastam már a topicban, hogy ha már nem tudod megvenni az ipari cuccokat, akkor a legtöbb garit adót érdemes választani (ebben az esetben olcsóbb is). Ami egy kicsit elbizonytalanít, hogy Elux kombi tűzhelyünk van (3 éves), de már most szarabbul néz ki, mint a 20 éves lecserélt Zanussi, egyszerűen válik le róla a festés.
    S akkor a BOSCH.
    Megnéztem az itt leírt előnyeit (a BOSCH honlapján 320e az ajánlott kisker ár :Y )
    "gőz frissítő és gyűrődésmentesítő funkció" ez van az Eluxban is.
    "kevesebbet fogyaszt" ez igaz, de forintosítva ez évi 160 szárításnál (560 vs 225) 12e Ft-t jelent, mi kb. fele ennyit használnák, így 5 év alatt jönne vissza a pluszban kifizetett 30e Ft-t. Ekkor meg már képbe kerül a tervezett avulás. :))
    Valószínűleg ezek alapján a BOSCH ki lesz zárva, de még olvasgatok, s várom az infókat innen is.

    Közben tovább kutakodtam, s most szúrtam ki, hogy az Elux +kiterjesztett garija, biztosítós, amiben kis túlzással tovább tart elolvasni a kizárásokat, mint az összes többi feltételt. Az AEG-nél ilyen infót nem találtam, még egy ok, hogy személyesen kérdezősködjek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák