Új hozzászólás Aktív témák

  • Teodor52

    senior tag

    válasz ribarszki #19782 üzenetére

    Csatlakozok a véleményhez!
    Nálunk is Indesit volt és valóban ahogy írtad elég szépen rozsdásodott!

    Lecseréltük egy Lg f12b8qd1-re 2 éve és nagyon csendes üzem köszönhetően a direct drive motornak ami ha jól tudom még a whirlpool-nak van.

    Mosás hatékonysága rendkívül jó mert kevés vízzel is nagyon szépen tisztára mossa a ruhákat a 6 féle dobmozgás segítségével.

    Lemértem amúgy a víz fogyasztását úgy, hogy indítás előtt felírtam a vízóra állását ami megmutatja dl-re, hogy mennyi az annyi és figyeltem mikor nyit az elektromágneses szelep.

    Teljes terhelésen maximálisan megtöltve a dobot 40 fokos pamutprogrammal 1200-as centri fordulattal teszteltem.

    A mosási idő 3 óra 17 perc volt.

    Egy főmosásból és 3 öblítésből állt a program.

    Az első szelep nyitásnál zárásnál a vízóra 22 liter-t mért.Tehát ennyi vízzel mosott vagy 2 óráig mert utána a visszamaradt 1 óra 15 perc körül kezdődött az öblítés.
    Ami 3x20 liter volt.

    Összesen 82 liter volt a vízfogyasztás az elektromos energia meg 1,2KWh

    Ha nagyon kukacos akarok lenni, akkor a villanyszámlám 45Ft-al a víz 35 ft-al növekedett mivel nálunk 433,6ft 1köbméter víz a villany meg egységes.

    Ha tovább megyek vettünk 4,55 literes arielt akciósan 780ft/ l és öblítőt 940 ft-ért 2 litereset.Az előbbiből 100ml az utóbbiból 55ml megye minden mosásra.
    Kiszámolva az ariel egy mosásra 78 ft-ba került majdnem annyi mint a víz és áram együttvéve az öblítő 26 ft.

    Összesen 184ft-ba fájt! :)
    Plusz az amortizáció, de arra nincs adatom :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák